אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמוטריץ' על התחבורה הציבורית בשבת: "העיריות מתחכמות, אבל אינני יכול לעצור זאת" צילום: אבי מועלם

סמוטריץ' על התחבורה הציבורית בשבת: "העיריות מתחכמות, אבל אינני יכול לעצור זאת"

בדיון בוועדת הכספים אמר של התחבורה כי הוא "יש מי שמנצל פרצה בחוק בתקופת דמדומים של הממשלה. העיריות אומרות שייקחו את הכסף מתקציביהן ולא יגבו כסף מנוסעים, כך שזה לא יוגדר כתחבורה ציבורית"

04.11.2019, 13:55 | ליאור גוטמן

שר התחבורה ביקר בחריפות את כוונת עיריות בגוש דן להפעיל מערך הסעים בשבת.

קראו עוד בכלכליסט

בדיון שנערך לפני הצהריים (ב') בוועדת הכספים של הכנסת, אמר שר התחבורה בצלאל סמוטריץ': "אני כואב מאוד את הפגיעה הזו. יש מי שמנצל פרצה בחוק בתקופת דמדומים של הממשלה. העיריות מתחכמות ואומרות שייקחו את הכסף מתקציביהן ולא יגבו כסף מנוסעים כך שזה לא יוגדר כתחבורה ציבורית אלא כהיסעים, ולכן אני לא יכול לעצור זאת באופן ישיר".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' | צילום: אבי מועלם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ

עיריות תל אביב צרפה לשירותי התחבורה כמה עיריות באזור המרכז כדי להפעיל 7 קווים חינמים שיעברו החל מ-2020 בכל גוש דן. מאחר ומדובר בשירותי נסיעות חינמיות, משרד התחבורה לא יכול להתערב בזה, מה שמותיר את סמוטריץ' בלי כלים להתמודד עם מה שהוא מכנה כפגיעה בשבת.

"ברור שהפרצה הזו לא היתה כוונת המחוקק. המדינה קבעה תחבורה ציבורית מפוקחת ואין לי אלא לכאוב את המצב. לכולנו יחד יש יכולת להפעיל לחץ על ראשי הרשויות ולמנוע פגיעה קשה בשבת", הבטיח.

גפני התייחס אף הוא לנושא ובמהלך הדיון פנה לשר התחבורה ואמר לו: "מדינת ישראל מאבדת את צביונה כמדינה יהודית. המשמעות היא אסון בסדר גודל לאומי. זה באחריותך במשמרת שלך. יש אנשים הבוכים על מה שקורה".

במהלך הדיון אמר סמוטריץ' שהעברות הכספיות שהוא מבקש לאשר בסך 850 מיליון שקל הן עוד מהממשלה הקודמת, ועיקרן תשלום עבור נסיעות שכבר בוצעו בחודשים קודמים, שיפור שכר הנהגים ותשלום סובסידות על גידול בפעילות.

ח"כ אורית פרקש הכהן (כחול לבן) הזכירה את אגרת הגודש שנגנזה על ידי משרד האוצר, זאת לאור אי הסכמות על עלות הקנס שצפויה ליפול על הארנק של הנהגים בהעדר אלטרנטיבות אחרות לתנועה. פרקש הזכירה את עברה כיו"ר מליאת רשות החשמל ואמרה שבזמנה תחנת כוח שהשתמשה בפחם או סולר קיבלה קנס על זיהום, וזאת כי היתה אלטרנטיבה של ייצור חשמל בגז או על ידי מתקנים סולארים. "בתחבורה אין אלטרנטיבה, ואבקש ממך להתנגד למהלך", אמרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
הצעת פשרה
אני גר בקרית ספר (עיר שכולה חרדית). ואני שואל, למה שלא יתאפשר לחילונים תחבורה ציבורית בחינם בשבת או הסעות ציבוריות בחינם בשבת ע"י נהגים גויים, דבר שיפחית המון את חילולי השבת של המוני רכבים במרחב הציבורי. ומאידך, מכיוון שאנחנו מסכימים שבמרחב הציבורי מגיע לכולם לחיות לפי אמונם, כך גם אירועים בהפרדה יוכרו כלגיטימים במרחב הציבורי במדינה ובא לציון גואל וכולם שמחים.
איש פשוט  |  05.11.19
18.
חייה ותן לחיות
במאה ה21 אנחנו לא ניתן לטפילים לקבוע לנו מה נאכל, מה נשתה, מתי ניסע, איך נתחתן ואיך נתגרש. למה טפילים כי הם לא עובדים ורק לומדים תורה. אבל האם הם יכולים בלי מדע ורפואה שלומדים הכופרים? בואו נראה חרדים חולים שלא מתאשפזים בבתי חולים שעובדים בשבת ומתוחזקים עיי צוותים חילוניים ועוד ועוד. הם יכולים להתפלל כמה שהם רוצים אבל רק רופאים חילונים יצילו אותם ולא לימוד התורה. הצביעות המטורפת הזאת מגעילה אותי
חילוני  |  05.11.19
לכל התגובות