אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד חנות הצילום והאלקטרוניקה B&H בניו יורק: "העלימה מס במיליוני דולרים" צילום: גטי אימגס

תביעה נגד חנות הצילום והאלקטרוניקה B&H בניו יורק: "העלימה מס במיליוני דולרים"

לפי התביעה, החנות המפורסמת, שבבעלות יהודית חרדית, נמנעה במכוון מתשלום של 7 מיליון דולר ב"מס מכירות" על מוצרים שהיא מציעה לצרכנים בהנחות מיידיות. ב-B&H מכחישים: "ההאשמות לא נכונות, לא יפחידו אותנו"

15.11.2019, 10:04 | שירות כלכליסט

התובע הכללי של ניו יורק הגיש תביעה נגד חנות הצילום והאלקטרוניקה B&H בטענה שהתחמקה מתשלום מס מכירות, המקביל למע"מ בארה"ב, בסך של מיליוני דולרים ב-13 השנים האחרונות.

B&H שבניו יורק, הנמצאת בבעלות יהודית חרדית ונהנית מפופולריות בקרב ישראלים, מסרה כי התביעה "מקוממת" וכי ההאשמות "פשוט לא נכונות".

התביעה, עליה דווח לראשונה ב- The Verge, הוגשה אמש בבית משפט במדינת ניו יורק. לפי התובע הכללי, חושף שחיתויות גילה למדינה שהחל מ-2006, הקמעונאית נמנעה במכוון מתשלום מס מכירות בסך של 7 מיליון דולר על מוצרים שהציעה לצרכנים ב"הנחות מיידיות".

לפי התביעה, כאשר מציעים הנחות מיידיות, הקמעונאית מפצה את היצרן, ולפיכך צריכה לשלם מס מכירות על המחיר המלא של המוצר ולא על המחיר המוזל בו הוא נמכר. B&H, לפי כתב התביעה, לא עשתה זאת, ובכך הכניסה לכיסה 67 מיליון דולר בהחזרים לאורך תקופה של 13 שנים מבלי לשלם מס מכירות בסך 7 מיליון דולר על הסכום.

B&H, צילום: גטי אימגס B&H | צילום: גטי אימגס B&H, צילום: גטי אימגס

בתביעה נטען כי B&H עשתה זאת ביודעין, וכי בתכתובות פנימיות בחנות נאמר כי "ל-B&H יש בעיות עם מיסוי מכירות של מוצרים עליהם מוצעת הנחה בחסות הספק".

התובע הכללי מבקש להטיל על B&H קנסות ופיצויים - ולחייבה להחזיר את כל כספי המסים שלא שולמו. "בנוסף לריבית וקנסות רלוונטיים תחת חוקי המס של מדינת ניו יורק". כמו כן תחויב החנות לגבות ולשלם מס על מכירות של מוצרים בהנחות מיידיות.

דובר B&H מסר בתגובה: "התובע הכללי טועה לחלוטין - ומנסה לקבוע מיסוי על הנחות בכדי לגרום לניו יורקרים לשלם יותר. B&H אינה קמעונית גדולה, או רשת חסרת פנים; אנחנו מוסד ניו יורקי, אשר עובד כאן יותר מ-50 שנה עם מוניטין מצטיין. מחלקת המס ביצעה אינספור ביקורות ומעולם - אף לא פעם אחת - ציינה את הנוהל הזה.

B&H לא עשתה דבר לא חוקי, והיא מזועזעת שהתובע הכללי החליט לתקוף חברה ניו יורקית המעסיקה עשרות עובדים בזמן שאינה מעיזה לאתגר את הקמעונאיות הגדולות המפלצתיות ואת המכירות המתבצעות ברשת. התובע הכללי רוצה למסות ניו יורקרים על כסף שלא שילמו. זה דבר לא נכון לעשות, ולא יפחידו אותנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
חסר קצת חלק מהסיפור
מדובר בתקנה שמדינת ניו יורק הוציאה לכלל הקמעונאים לפני כמעט עשור. מכיון שהתקנה די מגוכחת (לשלם מס על תמורה שלא התקבלה) אף קמעונאי מגדול ועד קטן לא הגיב לתקנה ולא שילם מס בהתאם. התביעה נגד B&H הנה אכיפה בררנית (לטענתם). הרי לא יתכן שרק הם יגבו מס ויצטרכו לייקר את המוצרים בעוד כל המתחרים שלהם מתעלמים מהתקנה וכך יכולים למכור בזול יותר.
י  |  20.11.19
23.
ל-1
לא הבנת המחיר הסופי שהצרכן משלם מורכב מהסכום שמקבל הספק+החנות+מס החנות יכולה לעשות הנחה על החלק שלה בעסקא לספק הועבר כאילו הלקוח שילם מחיר מלא לכן תובעת רשות המסים מס על בסיס מחיר מלא או,במלים אחרות,המוכר יכול לעשות הנחה על החלק שלו בלבד אין הוא רשאי להפחית מסכום המס במשך השנים הסכום הצטבר למליונים
.  |  15.11.19
לכל התגובות