אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרחבת הפעילות בארץ ובחו"ל הגדילה את הכנסות סנו

הרחבת הפעילות בארץ ובחו"ל הגדילה את הכנסות סנו

מתחילת השנה הסתכמו מכירותיה של חברת הנון פוד בחו"ל בכ-111.3 מיליון שקל המהווים עלייה של 16.6%; ברבעון - עלייה של 7.4% במכירות וצמיחה של 14.4% ברווח הנקי; דירקטוריון החברה החליט על חלוקת דיבידנד בסך של 43 מיליון שקל

27.11.2019, 15:13 | אורנה יפת

חברת מוצרי הנון פוד, סנו, התמודדה מתחילת השנה עם לא מעט אתגרים, ביניהם תחרות מסיבית מצד מותגים בינלאומיים ומותגים פרטיים. לצד זה, התמודדה סנו גם עם עלייה בהוצאות תפעול וייצור ונאלצה להגדיל מתחילת השנה תקציבי שיווק ולהרחיב את אמצעי המכירה כדי להתמודד עם שחיקה במחירי המכירה.

קראו עוד בכלכליסט

פעולות אלו סייעו לסנו לסיים את הרבעון השלישי של השנה עם עלייה של 7.4% במכירות, שהסתכמו בכ-410 מיליון שקל. העלייה התבטאה בשיפור מחזורי המכירות בכל המגזרים בהם פועלת החברה: מגזר מוצרי ניקוי ואחזקת הבית, מוצרי נייר ומגזר טואלטיקה וקוסמטיקה. סנו הצליחה גם להגדיל את הפעילות בחו"ל, בעיקר באמצעות החברה הבת ברומניה וכן את הייצוא לחו"ל. מתחילת השנה הסתכמו מכירותיה בחו"ל בכ-111.3 מיליון שקל המהווים עלייה של 16.6% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

יובל לנדסברג מנכ"ל סנו, צילום: איתן ברנט יובל לנדסברג מנכ"ל סנו | צילום: איתן ברנט יובל לנדסברג מנכ"ל סנו, צילום: איתן ברנט

העלייה בהיקף הפעילות בארץ ובחו"ל וכן התייעלות שביצעה החברה בתשומות הייצור הגדילו את הרווח הגולמי ל-158.7 מיליון שקל ושיעורו מהמכירות עמד על 38.7%. זאת לעומת רווח גולמי של 143 מיליון שקל ושיעור של 37.5% מהמכירות. הרחבת הפעילות אמנם הגדילה את המכירות, אך גררה מאידך הוצאות הפצה נוספות והגדלת הוצאות פרסום. גם שכר העבודה הכביד על החברה והיא סיימה את הרבעון השלישי עם עלייה בהוצאות המכירה והשיווק ל-80 מיליון שקל המהווים עלייה של 8.6% ביחס לרבעון המקביל.

בעוד במגזר מוצרי טואלטיקה וקוסמטיקה ובמוצרי הניקוי נרשמה ירידה ברווחיות כתוצאה מהוצאות פרסום, שכר עבודה ועלויות הפצה, במגזר הנייר חל שיפור ברווחיות שמוסבר על ידי החברה בעלייה בהיקפי המכירות ובהוזלת תשומות הייצור. במגזר הנייר רשמה סנו רווח תפעולי של 6 מיליון שקל לעומת 2.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה. הרווח התפעולי הכולל של החברה הסתכם ב-61.6 מיליון שקל, המהווים עלייה של 14.4% ביחס לרבעון המקביל.

בשורה התחתונה צמח הרווח הנקי של סנו בכ-14.4% ל-45.8 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 40.1 מיליון שקל ברבעון המקביל. עיקר העלייה נבעה מעלייה בהיקף המכירות, שיפור הרווח הגולמי ועלייה בהכנסות מימון שקוזזו בעלייה בהוצאות הפרסום וההפצה. זאת ועוד, דירקטוריון החברה החליט על חלוקת דיבידנד בסך של 43 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות