אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנו של פואד נגד הפרקליטות: "מנסה להרשיע את אבי לאחר מותו" צילומים: שאול גולן, ישראל הררי

פרסום ראשון

בנו של פואד נגד הפרקליטות: "מנסה להרשיע את אבי לאחר מותו"

יריב בן אליעזר, בנו של השר לשעבר שנפטר, מבקש מבית המשפט לדחות את תביעת המדינה על סך 3 מיליון שקלים נגד עזבונו של אביו, בטענה שהאב קיבל כספים בניגוד לחוק בהיותו עובד ציבור. בן אליעזר: "עומדת לו חזקת החפות"

27.11.2019, 20:06 | תומר גנון

"משמעות התביעה הכספית שהגישה המדינה היא הזמנת בית המשפט להרשיע את המנוח ללא משפט, בדיעבד ולאחר מותו, תוך פגיעה בשמו הטוב, כבודו וקניינו, מבלי שהוכחה אשמתו, ומבלי שניתן לו יומו בבית המשפט להיאבק על חפותו, וממילא בניגוד לעקרונות השיטה וחזקת החפות".  

קראו עוד בכלכליסט

כך טוען יריב בן אליעזר, בנו של השר המנוח בנימין (פואד) בן אליעזר, במסגרת כתב הגנה שהגיש לאחרונה לבית המשפט המחוזי בת"א. כתב ההגנה הוא בעקבות תביעת הפרקליטות לקבל 3 מיליון שקלים מעיזבונו של האב – כספים שלטענתה קיבל בעבר מאנשי עסקים אברהם נניקשווילי ורוי מוצפי, בין היתר לרכישת דירת פאר ביפו. הבן דורש לדחות את התביעה.

השר לשעבר בנימין בן אליעזר, צילום: ישראל הדרי השר לשעבר בנימין בן אליעזר | צילום: ישראל הדרי השר לשעבר בנימין בן אליעזר, צילום: ישראל הדרי

הפרקליטות טוענת כי הכספים שהיא תובעת מגלמים "כספי שוחד ורווחים שהפיק מהם בן אליעזר ז"ל בהיותו עובד ציבור". התביעה הוגשה בחודש מאי אשתקד, בטרם הסתיים משפטם של נניקשווילי ומוצפי שהואשמו במתן שוחד לבן אליעזר. נניקשווילי הורשע, ואילו מוצפי זוכה.

המדינה לא תיקנה מאז את כתב התביעה, והיא דורשת לקבל את מלוא הסכום שנטען בכתב האישום כי היווה כספי שוחד שקיבל בן אליעזר שההליכים הפליליים נגדו הופסקו בעקבות מותו. "חרף פטירתו של בן אליעזר, עומד בתוקפו ובמלוא חריפותו האינטרס הציבורי להפקיע מידיו (באמצעות עיזבונו) את הממון והעושר שהפיק תוך ניצול משרתו והפרת אמון", נטען בתביעה שהוגשה על ידי פרקליטות מחוז ת"א (אזרחי).

יריב בן אליעזר, המיוצג על ידי עורכי הדין נבות תל-צור וליה גוני ממשרד כספי ושות', הוא אחד מששת הנתבעים. הנתבעים הנוספים הם אלמנתו דולי בן אליעזר, וילדיו הנוספים: טליה, נויה, יובל ואופיר.

כפי שנחשף בעבר ב"כלכליסט", בין אלמנתו של בן אליעזר לבנו מנישואיו הראשונים אופיר, פרץ סכסוך משפטי סביב השאלה למי מהם שייכים כספים בהיקף של 575 אלף דולר. מדובר בכספים שנתפסו עם פתיחת החקירה נגד האב בכספת שהייתה שייכת לו בבנק לאומי בירושלים.

עוד נחשף ב"כלכליסט" כי בן אליעזר השאיר אחריו חובות בהיקף של למעלה מ־4 מיליון שקל לרשות המסים, לבנק דיסקונט, לחברת הסיעוד שטיפלה בו בימיו האחרונים ולגורמים נוספים, בהם לעורך דינו לשעבר, יעקב וינרוט שנפטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות