אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנאפצ'ט משלבת את טכנולוגיית ה-Deepfake באפליקציה שלה צילום: שאטרסטוק

סנאפצ'ט משלבת את טכנולוגיית ה-Deepfake באפליקציה שלה

התכונה מאפשרת לשתול תמונת סלפי של המשתמש בסרטון ולשלוח אותו כתגובה או כהודעה; טכנולוגיית הדיפ-פייק נחשבת לבעייתית מפני שהיא מאפשרת לזייף סרטוני וידאו בקלות

09.12.2019, 17:46 | שירות כלכליסט
סנאפצ’ט בוחנת את השקתו של פיצ'ר חדש המחליף את הפנים של אנשים שמופיעים בסרטונים בתמונות סלפי של המשתמש. זו למעשה הטמעה של טכנולוגיית הדיפ-פייק (DeepFake) של פני המשתמש בתוך סרטון קצר. התכונה החדשה מכונה Cameos והוא אלטרנטיבה ל-Bitmoji, פיצ'ר שמאפשר להעביר במהירות רגש, תגובה או מצב מטופש בהודעת סנאפצ'ט.

קראו עוד בכלכליסט

הפיצ'ר החדש זוהה על ידי משתמשים צרפתיים שקיבלו גרסת ניסיון שלו בימים האחרונים. סנאפצ'ט אישרה שהיא אכן בוחנת את תכונת ה- Cameos ושהיא בודקת אותה כרגע במספר מיקומים. החברה הסבירה שהפיצ'ר עדיין אינו בשל להשקה מלאה - אך שהיא צפויה להשיק אותו ברגע שתסיים את בחינתו.

השימוש בפיצ'ר מאוד פשוט. אתם מצלמים סלפי כדי להראות לסנאפצ'ט איך אתם נראים, ולאחר מכן בוחרים בין גוף גברי או נשי. הפיצ'ר הוטמע בכפתור הביטמוג'י של האפליקציה. לחיצה עליו תוביל אתכם לסדרה של סרטונים קצרים בלופ, שהכינה החברה, מהם תוכלו לבחור אחד שמתאים לכם.

כך עובדת Cameos, תכונת הדיפ-פייק של סנאפצ כך עובדת Cameos, תכונת הדיפ-פייק של סנאפצ'ט | קרדיט: צילום מסך טוויטר כך עובדת Cameos, תכונת הדיפ-פייק של סנאפצ

אחר כך האפליקציה תמתח ותזיז את הסלפי שעשיתם כדי ליצור הבעות פנים שונות, אותן ניתן להדביק על ראשיהם של השחקנים בסרטונים. כל מה שנותר הוא לבחור את אחד מהסרטונים שכעת אתם מככבים בהם ולשלוח אותו בצ'ט.

המהלך של סנאפצ'ט מיועד להתמודד עם פייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק. אחרי העתקת הסטורי לאפליקציות של פייסבוק והפיכתם להצלחה גדולה, סנאפצ'ט צריכה לשמור על הובלה לפחות בתחום ההודעות והצ'ט. במקרה הזה היא זו שצפויה להיות מואשמת בהעתקה מהרשת החברתית הסינית Zao, המתהדרת בפיצ'ר דומה מאוד שיוצר דיפ-פייק לסלפי. עם זאת, JibJab היא זו שהשיקה את הטכנולוגיה הזו כבר לפני שנים.

הפיצ'ר החדש גם מיועד לסייע ביצירה של מודל הכנסות חדש. סנאפצ'ט רק התחילה לייצר רווחים עם הודעות בתוך המשחקים החברתיים שלה, וקרובה גם למכור חסויות. בסרטוני ה-Cameo היא תוכל ליצור הכנסות באופן דומה לצורה בה היא מציעה חסויות בעדשות המציאות המוגברת.

דיפ-פייק היא טכנולוגיה שהחלה לתפוס תאוצה בשנים האחרונות. היא מאפשרת לשנות עצמים או דמויות בתוך סרטונים - או על ידי הדבקה שלהם או על ידי יצירה של דמות או עצם מאפס. הפיתוח שלה מדאיג מאוד ויכול לשמש להפצת מידע שגוי או לשימוש לרעה. כבר נחשפו סרטונים בהם זויפו הצהרות מפוליטיקאים או אפילו זויפו דמויות של שחקניות מפורסמות בסרטוני פורנו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות