אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר: האופציות של חברת Monday.com הן המבוקשות ביותר בקרב המשקיעים צילום: יחצ

סקר: האופציות של חברת Monday.com הן המבוקשות ביותר בקרב המשקיעים

EquityBee, המספקת כלי למימוש אופציות לעובדי סטארט-אפים, אספה מידע מכ-1,700 משקיעים שהשתמשו בשירותיה בשנה החולפת. שלא במפתיע מובילות הדירוג הן החברות שגייסו את הסבבים הגדולים ביותר

12.12.2019, 11:16 | מאיר אורבך
חברת EquityBee, המספקת פתרון למימוש אופציות עובדים בסטארטאפים, פרסמה היום (ה'), בפעם השנייה את דירוג עשר החברות עם אופציות העובדים המבוקשות ביותר על ידי משקיעים ב-2019. המדד מבוסס על מידע שנאסף מכ-1,700 משקיעים שהשתמשו בפלטפורמה של החברה בשנה האחרונה. על פי הדירוג, האופציות של Monday.com הן המבוקשות ביותר,  בהמשך הדירוג החברות אינוביז, WalkMe, Payoneer, Zerto.

קראו עוד בכלכליסט

אורן ברזילי, מנכ״ל ומייסד שותף ב-EquityBee: ״אנחנו רואים תזוזות בדירוג בהשוואה לשנה שעברה שמשקפות את השינוי באמונה של המשקיעים ביחס לסטארט-אפים שיש להם את סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר. בעשירייה הפותחת מופיעות חברות שהכריזו על הישגים משמעותיים בשנה החולפת, כולל גיוסים של מעל ל-100 מיליון דולר כל אחת, לצד חברות שנמצאות בדרכן להנפקה או אקזיט בטווח הנראה העין".

Monday.com, צילום: שלומי יוסף Monday.com | צילום: שלומי יוסף Monday.com, צילום: שלומי יוסף

בראש הדירוג מובילות חברות שגייסו סבבי גיוס הון גדולים בשנה החולפת. ראשונה מדורגת Monday.com, שטיפסה מהמקום ה-7 בשנה שעברה וגייסה השנה 150 מיליון דולר לפי שווי של 1.9 מיליארד דולר. Innoviz Technologies שמדורגת שניה, לאחר שעלתה מהמקום החמישי ב-2018, גייסה 170 מיליון דולר ב-2019. WalkMe שהובילה בשנה שעברה את הדירוג גייסה 50 מיליון דולר בסוף 2018 בשני סבבי גיוס ו-90 מיליון דולר רק לאחרונה.

מייסדי EquityBee מימין: אורן ברזילי, עודד גולן ואריק מואב, צילום: נופר תגר מייסדי EquityBee מימין: אורן ברזילי, עודד גולן ואריק מואב | צילום: נופר תגר מייסדי EquityBee מימין: אורן ברזילי, עודד גולן ואריק מואב, צילום: נופר תגר

 כך נראה הדירוג המלא של 10 המקומות הראשונים:

1. Monday.com

2. Innoviz Technologies

3. WalkMe

4. Payoneer

5. Zerto

6. OrCam

7. JFrog

8. Magic Leap

9. SimilarWeb

10. ironSource

Innoviz, צילום: Innoviz Innoviz | צילום: Innoviz Innoviz, צילום: Innoviz

EquityBee מספקת פתרון שמאפשר לעובדים לממש את האופציות שקיבלו כשהם עוזבים מקום עבודה. החברה מחברת בין משקיעים לעובדים בסטארט-אפים, ואלו משקיעים את ההון הדרוש עבור העובדים למימוש האופציות שברשותם - ובטווח זמן מיידי. במעמד של אקזיט, העובד והמשקיעים בפלטפורמה מתחלקים ברווחים.

החברה הוקמה ב-2018 על ידי אורן ברזילי, המנכ״ל, עודד גולן, סמנכ״ל מוצר ומודי רדשקוביץ, סמנכ״ל תפעול. בשנה שעברה, הכריזה Equitybee על השלמת סבב גיוס ראשון ממשקיעים בהיקף של 1.7 מיליון דולר, בהובלת משקיעים פרטיים. הפלטפורמה שלה הושקה ב-2018 ובין החברות שהמניות שלהן הוצעו למכירה באתר עד היום, ניתן לציין את Taboola, Via, IronSource, Payoneer, ו-OrCam.

תגיות