אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנביט מספקת נתונים על הפסדי תיקון עולם; שווי הפעילות מוערך ב-36.7 מיליון דולר צילום: גטי אימג'ס

קנביט מספקת נתונים על הפסדי תיקון עולם; שווי הפעילות מוערך ב-36.7 מיליון דולר

בהוראת רשות ני"ע: קנביט מפרסמת דיווח משלים עם נתוני תיקון עולם שאותה רכשה: הפעילות רשמה ברבעון השלישי הכנסות של 1.2 מיליון שקל והפסד נקי של 8.5 מיליון שקל; שווי הפעילות בישראל עומד על 31.2 מיליון דולר

19.12.2019, 10:23 | צלי גרינברג

בהוראת רשות ני"ע, חברת הקנאביס הרפואי קנביטהוציאה הבוקר (ה') דיווח משלים לתוצאותיה הכספיות של מגדלת הקנאביס הרפואי הוותיקה תיקון עולם, שאותה היא רוכשת. החברה פרסמה את הדוח הכספי ב-1 בדצמבר השנה.  

קראו עוד בכלכליסט

הנתונים על תיקון עולם חושפים הפסד נקי של 8.5 מיליון שקל ברבעון השלישי, והפסד של 25.5 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של השנה. ההפסד התפעולי ברבעון השלישי שעמד על 3.1 מיליון שקל ריכז את עיקר ההפסד - המינוס התפעולי בתשעת החודשים עמד על 5.2 מיליון שקל. הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-1.2 מיליון שקל, ההכנסות בתשעת החודשים על 11.1 מיליון שקל.

קנביט ציינה עוד שרואי החשבון המבקרים הוסיפו הערת עסק חי לתיקון עולם בשל המצב הרוגלטורי, המשפיע על החברה. אך ציינו כי הם מתעלמים מהעסקה לרכישת הפעילות של תיקון עולם על ידי קנביט, וכי ככל שתושלם העסקה בין קנביט לבין תיקון עולם תיבחן מחדש סוגיית העסק החי בדוחות הכספיים המאוחדים. החברה צופה, כי ההנחות שבבסיס הערת העסק החי בדוחות הכספיים לא ישפיעו על הדוחות המאוחדים שלה לאחר השלמת העסקה.

בנוסף לתוצאות הרבעון השלישי, הוסיפה קנביט את הערכת השווי שניתנה לפעילויות תיקון עולם הנרכשות על ידי קנביט בישראל, פולין וצרפת. שווי הפעוליות עומד על 36.7 מיליון דולר, לפי החלוקה הבאה - 31.2 מיליון דולר שווי הפעילות בישראל, 3.2 מיליון דולר שווי הפעילות בפולין, ו-2.3 מיליון דולר שווי הפעילות בצרפת.

עוד צווין בדיווח המשלים, כי נדרשת השקעה נוספת של 7.2 מיליון שקל להשלמת המפעל של תיקון עולם באזור התעשייה ציפורית שבנצרת עילית, וכי לאחר שיושלם יוכל לספק בשנה עד 26 טון תפרחות; עד 2 טון מיצוי שמנים; ועד 2.1 מיליון טון גליליות.

שווי הרכוש הקבוע של המגדלת הוותיקה, עמד נכון לסוף המחצית הראשונה של השנה על 35.6 מיליון שקל; חוות הריבוי והגידול של החברה הוערכה ב-15.7 מיליון שקל, המפעל ב-14.5 מיליון שקל, והקליניקה של החברה ב-2.1 מיליון שקל.

מהחברה נמסר בתגובה, כי "העסקה יוצאת לפועל, הרכישה טובה לכל הצדדים גם לרגולטור, גם לחברות וגם למטופלים. אנו פועלים להגדלה משמעותית של שטחי הגידול הקיימים והצבת תיקון עולם למובילה בתחום בארץ חזרה עם הגנטיקה הזנים והמוצרים המבוקשים ביותר ע״י המטופלים. מנוף נוסף להשאת הרווחים הוא רכישת הזכויות להקמת פעילות החברה בצרפת ובפולין, זאת בנוסף לפעילות קנביט בגידול פיתוח ומחקר והעמקת הקשרים הבינלאומיים עם חברות מובילות כמו fette pharma בהתאם לרגולצית הייצוא".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

תגיות