אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מליסרון תנפיק מניות בהיקף של 500 מיליון שקל - עופר השקעות צפויה להשתתף צילום: ורדי כהנא

מליסרון תנפיק מניות בהיקף של 500 מיליון שקל - עופר השקעות צפויה להשתתף

מחיר המינימום בשלב המוסדי יגלם דיסקאונט של 5% על שער הנעילה של המניה אתמול בבורסה; לפי חברת הקניונים שבשליטת ליאורה עופר, ההנפקה הינה חלק מאסטרטגיית החברה לפעול לחיזוק מבנה ההון ולהרחבת ליבת עסקיה

24.12.2019, 15:41 | אורי גלאור

חברת הנדל"ן המניב מליסרון שבשליטת עופר השקעות (58.1%) של ליאורה עופר צפויה לבצע הנפקת מניות בהיקף של עד 500 מיליון שקל. כך הודיעה היום (ג') החברה שמחזיקה ומפעילה קניונים ושטחי מסחר ברחבי הארץ.

קראו עוד בכלכליסט

השלב המוסדי של ההנפקה צפוי להיערך מחר. המחיר המינימלי בהנפקה עומד על 213.6 שקל למניה, ומגלם דיסקאונט של 4% על מחיר הנעילה אתמול בבורסה. המחיר האפקטיבי המינימלי בהנפקה - לאחר הנחת התחייבות מוקדמת למוסדיים של 1% - עומד על 211.5 שקל למניה ומשקף דיסקאונט של 5% על שער הסגירה אתמול. את ההנפקה מובילים אקסלנס חיתום ולידר הנפקות.

ליאורה עופר, בעלת השליטה בחברת הקניונים מליסרון, צילום: עמית שעל ליאורה עופר, בעלת השליטה בחברת הקניונים מליסרון | צילום: עמית שעל ליאורה עופר, בעלת השליטה בחברת הקניונים מליסרון, צילום: עמית שעל

מליסרון דיווחה שחברת עופר השקעות, בעלת השליטה במליסרון, הודיעה לחברה כי בכוונתה לרכוש מניות של החברה במסגרת ההנפקה ולהשתתף במכרז המקדים למשקיעים מסווגים. עוד ציינה מליסרון בדיווח כי ההנפקה הינה חלק מאסטרטגיית החברה לפעול לחיזוק מבנה ההון ולהרחבת ליבת עסקיה.

ביולי האחרון החליט המנכ"ל הותיק של מליסרון, אבי לוי, לפרוש מתפקידו לאחר שלא הצליח להגיע להסכמות בנוגע לתנאי ההעסקה שלו עם בעלת השליטה ליאורה עופר. לוי, שכיהן כמנכ"ל מאז 2011, ביקש הלוואה כדי לרכוש 5% ממניות החברה וסורב. אופיר שריד סמנכ"ל הכספים של החברה מונה למנכ"ל החברה במקום אבי לוי בתחילת חודש אוקטובר, אורן הילינגר סמנכ"ל הכספים של נכסים ובניין מונה בדצמבר לתפקיד סמנכ"ל הכספים במקום שריד.

לדברי אופיר שריד, מנכ"ל מליסרון: "אנו מאוד שמחים שבעלת השליטה ליאורה עופר הודיעה על כוונתה להשתתף בהנפקה, יש בכך כדי להביע אמון גדול מצידה בחברה. מהלך זה יתרום לחיזוק מבנה ההון של החברה ולהמשך פיתוחי עסקיה בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות