אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבי כץ יוצא מהשליטה: קרן הגשמה נמכרת למשקיע יוג'ין מנדלוביץ' צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

אבי כץ יוצא מהשליטה: קרן הגשמה נמכרת למשקיע יוג'ין מנדלוביץ'

מנדלוביץ', הבעלים של רשת חנויות החשמל B&H בארה"ב, רוכש 50.1% ממניות הקרן תמורת 45 מיליון שקל; הקרן תחל להשקיע בפרויקטים של פינוי בינוי בישראל; המייסדים כץ, חנן שמש והדסה רוזנברג יישארו בעלי מניות מיעוט, התחייבו להישאר בחברה 4 שנים

25.12.2019, 12:02 | נווית זומר

אבי כץ יוצא מהשליטה בקרן הגשמה: עשר שנים לאחר שייסד כץ את הקרן, המגייסת הון ממשקיעים עבור פרויקטים של נדל"ן בחו"ל (בעיקר בארה"ב), השליטה בה מחליפה ידיים - המשקיע האמריקאי יוג'ין מנדלוביץ' רוכש 50.08% ממניות הקרן (לאחר דילול אופציות; הנתח עומד על 58% לפני הדילול), ומכוון לשינוי היעד העיקרי שלה, לטובת השקעות בפרויקטים של פינוי בינוי בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

התמורה בעסקה עומדת על 45 מיליון שקל, לפי שווי של 90 מיליון שקל לקרן. בהערכת השווי שנעשתה לפני ארבע על ידי פרמתיאוס עמד שווי הקרן על 320 מיליון שקל.

מנדלוביץ' הוא בעלים של רשת חנויות B&H ("בעזרת השם") לממכר מוצרי חשמל ואלקטרוניקה בארה"ב. שותפים לו בהסכם נציגיו בישראל - יזם הנדל"ן מוטי פלד, מבעלי השליטה בחברת מנהל מגורים ישראל (שהודח בעבר מניהול קבוצת הרכישה יונייטד שרונה), ולצידו אליהו קנפלר, מבעלי השליטה בחברת הבנייה מצלאווי. מנדלוביץ', פלד וקנפלר יחזיקו במניות בחלקים שווים.

הנציגים המקומיים יחזיקו במניות מיעוט בקבוצת השליטה של מנדלוביץ'. המייסדים, אבי כץ, חנן שמש (יו"ר הקרן) והדסה רוזנברג (סמנכ"לית הכספים) יחזיקו ביתרת המניות. כץ , שמש ורוזנברג התחייבו להישאר בחברה עוד לפחות 4 שנים בתפקיד פעיל.

הקרן משנה כיוון לטובת פרויקטים של פינוי בארץ. מנלוביץ' עצמו מושקע בנדל"ן בישראל באמצעות חברת אחדות המנהלת 40 פרויקטים של פינוי בינוי מקומיים, והגשמה צפויה לגייס עבורם כסף ממשקיעים. בהגשמה מאמינים בפוטנציאל הגדול של תחום הפינוי בינוי, שכן בו מתרכזות עתודות הקרקע הפנויות במרכזי ערים.

קרן הגשמה השלימה עד היום 107 פרויקטים (ועוד שורה של פרויקטים בביצוע), שבהם ממוצע התשואות נטו לשנה עמד על 12.2%. בסך הכול נכנסה הקרן ל-241 פרויקטים, שחלקם עדיין בשלב הביצוע. בשלושה פרויקטים שהושלמו נרשמו הפסדים חלקיים או מלאים של הקרן, האחד מהם בלונדון ושניים בארה"ב. עד כה צריפה הקרן 32 אלף משקיעים לפרויקטים השונים וגייסה מהם 2.9 מיליארד שקל. לפני שלושה חודשים זומנו כמה מראשי הגשמה לחקירה ברשות לני"ע בחשד לדיווח מטעה למשקיעים. 

אבי כץ, צילום: צביקה טישלר אבי כץ | צילום: צביקה טישלר אבי כץ, צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות