אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות השופטת: לא מתנגדים לחשיפת החומרים מהטלפון של אפי נוה צילום: ראובן קסטרו

הרשות השופטת: לא מתנגדים לחשיפת החומרים מהטלפון של אפי נוה

אחרי שהשבוע דווח כי אלפי קבצים ובהם שיחות רגישות עם שופטים ועורכי דין בכירים, שרים, פוליטיקאים ועיתונאים מהטלפון הנייד של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר דלפו - הודיעה הרשות השופטת כי "אין לה כל התנגדות שהחומרים ייחשפו"

27.12.2019, 15:47 | ynet
הרשות השופטת פרסמה היום (שישי) הודעה חריגה ולפיה היא לא מתנגדת לחשיפת החומרים מהטלפון הנייד של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה. לפי הדיווח, מדובר בשיחות רגישות עם בעלי הדרגות הבכירות ביותר במערכת המשפט ואכיפת החוק, וישנן טענות שלפיהן החומרים מכילים עדויות לקשר מפוקפק עם שופט בכיר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת הרשות, "בימים האחרונים אנו עדים לפרסומים שונים בדבר חומרים שנטען שנלקחו מתוך הטלפון הנייד של עו"ד אפי נוה ובדבר הקלטות והתכתבויות שקיים לפי הנטען עם שרים, פוליטיקאים, שופטים ועיתונאים לפני כשלוש שנים.

"בעקבות פרסומים אלה, הרשות השופטת רואה לנכון לציין כי על פי הפרסומים בכלי התקשורת צו איסור הפרסום שהוצא לגבי חומרים אלה ניתן לבקשתו של עו"ד אפי נוה, במסגרת הליכים משפטיים הוא צד להם, ולשם הגנה שאותה ביקש על פרטיותו.

"הרשות השופטת מצידה אינה מבקשת לחסות דבר ואין לה כל התנגדות שהחומרים ייחשפו, ככל שהדבר תלוי בה, על מנת לשים קץ למסע ההכפשות חסר האחריות נגד שופטי ישראל בכללותם העושים את מלאכתם במסירות, במקצועיות ובאמונה".

אפי נוה, צילום: ראובן קסטרו אפי נוה | צילום: ראובן קסטרו אפי נוה, צילום: ראובן קסטרו

בתחילת השבוע דווח כי חומרים מהנייד של נוה, כאלו שלא שימשו את המשטרה והפרקליטות בחקירתם הפלילית בפרשת המין והמינויים, אך כן נמצאים בטלפון הנייד שנלקח מנוה, הודלפו לכאורה ונמצאים אצל אנשים שונים שאינם קשורים לתיק.

בעקבות הדיווח, סנגוריו של ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, הגישו ביום רביעי תלונה למשטרה - ורמזו כי מדובר בעיתונאית הדס שטייף שהעבירה מלכתחילה את החומרים למשטרה.

עם ההחלטה להגיש כתבי אישום בכפוף לשימוע נגד נוה והשופטת אתי כרייף בפרשת "מין תמורת מינוי", הפרקליטות החליטה להעניק חסינות לשטייף שנטען כי נטלה את הנייד שלו שלא כדין על אף הפגיעה בפרטיותו של נוה. "על פי מסמכים שהועברו לידינו, אותה חסינות תמוהה הותנתה בין היתר בהצהרת שטייף כין אין בידיה עוד חומרים מהניידים", טענו הסנגורים שהזכירו כי על כל החומרים שהיו בטלפון הוטל צו איסור פרסום.

"ככל שיימצא כי הגורם המדליף הוא אכן שטייף, כפי שמלמדות הראיות והשכל הישר, חזק כי הגורם המוסמך ידאג למצות עמה את הדין", כתבו הסנגורים בועז בן צור, כרמל בן צור וגיא רוה, ששללו אפשרות לכך שהחומר הגיע מגורמי אכיפה.

לדבריהם, תלונה דומה הוגשה עוד בינואר אשתקד - אך היא נגנזה בשל החסינות לשטייף. התלונה התקבלה במשטרת ישראל ונמצאת בשלבי בחינה.

תגיות