אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון וסמוטריץ' חתמו: הרפורמה במוניות תידחה ב-3 ימים

כחלון וסמוטריץ' חתמו: הרפורמה במוניות תידחה ב-3 ימים

זאת משום שרק בודדים מבין 25 אלף בעלי המוניות עדכנו את המונים לתעריפים החדשים. המחיר ההתחלתי לנסיעה יוזל מ-12.4 שקל ל-10.48 שקל, אבל בלילות חמישי, שישי ומוצ"ש יגבה תעריף חדש ויקר יותר

31.12.2019, 20:04 | אודי עציון

משרד התחבורה והאוצר דחו ברגע האחרון את כניסתם לתוקף של תעריפי הנסיעה החדשים במונית ממר בבוקר לשבת הקרובה, ה-4 בינואר. זאת לאחר שרק מיעוט מבין 25 אלף בעלי המוניות דאג לעדכן את המונה בתעריפים החדשים, לאור ההתנגדות הגדולה של הנהגים לשינוי.

קראו עוד בכלכליסט

שר האוצר משה כחלון ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ' חתמו על צו הדחייה, למרות התנגדות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שדחק בשרים להקפיא את הרפורמה עד לברור טענות הנהגים נגדה.

מוניות מוניות מוניות

הנהגים, שכבר מקיימים שביתות חלקיות והפגנות מזה מספר ימים, טוענים כי השינוי שביצעו משרדי התחבורה והאוצר בחישוב מחיר הנסיעה בעיר ומחוץ לעיר יפגע קשות בכנסותיהם, ומחוץ לעיר יוריד את מחירי הנסיעה ב-30%. במשרד התחבורה ובאוצר טוענים כי השינויים יפחיתו את המחירים בנסיעה מחוץ לעיר ב-6.7% בלבד, אך יפצו את הנהגים בעלייה של 13% במחירי הנסיעה בעיר. בנוסף יבוטל מחירון הנסיעות הבין עירוני, וכל נסיעה תבוצע לפי המונה.

עם זאת ההתייקרות במחירי הנסיעה בעיר נובעת בעיקר מהוספת תעריף חדש, תעריף 3, שייגבה בלילות חמישי, שישי ושבת. עד היום הונהגו בענף המוניות שני סוגי תעריפים: תעריף יום ותעריף לילה. תעריף יום (תעריף 1) מונהג מהשעה 05:30 בבוקר ועד 21:00 בערב ותעריף לילה (תעריף 2) בין השעות 21:00 בלילה עד 06:00 בבוקר למחרת וכן בסופי שבוע ובחגים. תעריף 2 יקר ב-25% מתעריף 1 ותעריף 3 יקר ב-40% מתעריף 1.

במקביל יוזל מחיר הנסיעה ההתחלתי במונית מ-12.4 שקל ל-10.48 שקל ותבוטל התוספת בגין נוסע שלישי ורביעי שעומדת על 5 שקלים. החל מינואר 2021, תבוטל גם התוספת בגין הובלת מטען יד של הנוסע, העומדת כיום ב- 4.4 שקלים. מחירי הנסיעה יחושבו במקביל לפי זמן ומרחק, ולא לפי אחד מהם כפי שפעלו המונים עד כה, תוך התבססות על מהירות הנסיעה הממוצעת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות