אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בבילון מתחדשת: עוברת לתחום ה-IT וממנה את שי אוזון למנכ"ל צילום: לואיז גרין

בבילון מתחדשת: עוברת לתחום ה-IT וממנה את שי אוזון למנכ"ל

אוזון ניהל את חברת התוכנה וואן 1 מ-2013 עד 2019, ויוביל את החברה שעסקה בפרסום באינטרנט יחד עם היו"ר הנכנס אריק פינטו, לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים; אוזון: "החזון הוא הפיכת בבילון לחברה שתתמחה בפתרונות למערכות מתקדמות בתחום"

13.01.2020, 16:36 | צלי גרינברג

בבילון עוברת לתחום ה-IT: חברת הפרסום באינטרנט הודיעה אתמול בערב (א') כי הדירקטוריון החליט על שינוי האסטרטגיה, "לשם הגשמת שאיפת החברה להשיא את רווחיה וניצול מיטבי של משאביה".

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההחלטה, מעתה תתמקד פעילות החברה בטכנולוגיית מידע, ובמסגרת זו הודיעה החברה על מינוי שי אוזון לתפקיד המנכ"ל. אוזון שימש עד לפני כשנה כמנכ"ל חברת התוכנה וואן 1.

שי אוזון, צילום: לואיז גרין שי אוזון | צילום: לואיז גרין שי אוזון, צילום: לואיז גרין

המינוי פורסם ימים ספורים לאחר שהחברה אישרה את מינויו של אריק פינטו, לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים, לתפקיד יו"ר הדירקטוריון, ואת גבי דישי, יו"ר ושותף מנהל בקרן אלפא, כדירקטור בחברה, כפי שנחשף בכלכליסט.

אוזון ניהל את וואן 1 מ-2013 עד 2019. עם ההודעה על מינויו לתפקיד מנכ"ל בבילון מסר אוזון כי "החזון שלי הוא הפיכת בבילון לחברה שתתמחה בפתרונות למערכות מתקדמות בתחום, עם התמחות בביצוע פרויקטים, שילוב טכנולוגיות חדשות ומתן פתרון כולל ללקוח".

לפני כשלושה שבועות הגדילה קרן אלפא את החזקתה במניות בבילון ל-30.3%, לאחר שרכשה 16% נוספים תמורת 21 מיליון שקל. ברכישת המניות השתתפה גם פועלים IBI, שאלפא היא בעלת עניין בה, ושילמה כ-12 מיליון שקל עבור כ-9.2% ממניות בבילון.

רכישת המניות הנוספות של אלפא בוצעה בפרמיה של כ-43% על מחיר המניה בבוקר ההודעה על הרכישה, וציינה כי התשלום הגבוה נבע מהיקף המזומן העומד לרשות בבילון מחד, והתוכניות האסטרטגיות שהיא מייעדת לחברה מאידך.

לאחר רכישת תוספת מניות החברה, הודיעה אלפא שבכוונתה לנתב את החברה לאפיקי פעילות חדשים באופן שישיאו ערך לכלל בעלי המניות. "בכוונתנו ליזום מהלכים אסטרטגיים שיובילו לכיווני צמיחה חדשים" אמר אז דישי.

תגיות