אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים כץ כופף את נתניהו: הנפקת תע"א לא תצא לפועל בשלב זה צילום: אוהד צויגנברג

פרסום ראשון

חיים כץ כופף את נתניהו: הנפקת תע"א לא תצא לפועל בשלב זה

בוטלה ישיבת ועדת השרים לענייני הפרטה ביום שני הקרוב שאמורה היתה לאשר את ההנפקה; מאחורי הביטול עומד ככל הנראה לחץ של שר הרווחה לשעבר - שבנו עומד בראש ועד העובדים של תע"א

17.01.2020, 10:04 | גולן חזני

מכה קשה להנפקת התעשייה האווירית (תע"א). לכלכליסט נודע כי ישיבת ועדת השרים לענייני הפרטה שאמורה היתה להתקיים ביום שני הקרוב לאשר את ההנפקה, בוטלה הבוקר.

קראו עוד בכלכליסט

צחי ברוורמן, מזכיר הממשלה, הודיע למשרד האוצר כי הישיבה לא תתקיים. שר האוצר משה כחלון עומד בראש הוועדה בה חברים ארבעה שרים נוספים - אופיר אקוניס, אמיר אוחנה, יובל שטייניץ ואלי כהן.

מאחורי הביטול עומד ככל הנראה לחץ של יו"ר מרכז הליכוד ושר הרווחה לשעבר, חיים כץ ,על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא לקיים את ההנפקה, לאור התנגדות ועד העובדים של התעשייה האווירית למתווה המוצע. בראש ועד העובדים עומד יאיר כץ, בנו של השר לשעבר, שהחליף למעשה את כץ עצמו.

בסביבתו של חיים כץ אומרים בתגובה: "לא היה ולא נברא . כץ לא התערב ואינו מתכוון להתערב בנושא".

ממזכירות הממשלה נמסר כי הדיון נדחה בשל קשיים משפטיים שהיועמ"ש העלה ונמצאים כעת בבחינה. "לדחייה אין שום קשר ללשכת ראש הממשלה", נמסר.

דוברת משרד ראש הממשלה לא פירטה מה הקשיים והאם הועברו רק עתה - שלושה ימים לפני הישיבה - גם לא את עמדתו הרשמית של ראש הממשלה

שר הביטחון נפתלי בנט תומך נלהב בהפרטה, שבה היתה אמורה התעשייה האווירית למכור לציבור 25% ממניותיה לפי שווי 12 מיליארד שקל. ללא אישור ועדת השרים תוקפא ההנפקה עד להודעה חדשה, משום שמדובר באבן דרך מהותית בתהליך.

עיתוי הישיבה נשמר בפרופיל נמוך כדי למנוע לחצים על נתניהו וכחלון. כחלון עצמו פורש מהחיים הפוליטיים ולא יילחם על ההפרטה.

כץ ונתניהו, צילום: אוהד צויגנברג כץ ונתניהו | צילום: אוהד צויגנברג כץ ונתניהו, צילום: אוהד צויגנברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות