אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד תקלה ב-737 מקס של בואינג: הפעם במערכת המחשבים של המטוס צילום: רויטרס

עוד תקלה ב-737 מקס של בואינג: הפעם במערכת המחשבים של המטוס

הבעיה החדשה התגלתה במהלך סקירה טכנית של הדגם המקורקע, ובניגוד לתקלות האחרות שנמצאו היא לא מסכנת את המטוס בעת הטיסה עצמה; החברה מסרה שהיא פועלת לתיקונה

18.01.2020, 10:05 | שירות כלכליסט

הבעיות בדגם 737 מקס המקורקע של חברת בואינג לא נגמרות.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר הבדיקה במערכת הייצוב של המטוס, שלפי החשד גרמה להתרסקות שני מטוסים מדגם זה ולמותם של 346 בני אדם, ולאחר שלאחרונה אף התגלה חשד לתקלה במערכת החיווט של המטוס, עתה נבדק חשד לבעיה במחשבי הטיסה של הדגם. הבעיה התגלתה במהלך סקירה טכנית של המקס 737, כך לפי גורם ששוחח עם CNN.

הדגם המקורקע, צילום: בלומברג הדגם המקורקע | צילום: בלומברג הדגם המקורקע, צילום: בלומברג

לפי הגורם, הבעיה אינה קשורה לתיקוני התוכנה שביצעה בואינג במטוסים בעקבות שתי ההתרסקויות הקטלניות שאירעו בשנה שעברה, ואינה עלולה להתרחש במהלך הטיסה עצמה. מטוסי המקס מקורקעים ברחבי העולם מאז חודש מרץ בעקבות ההתרסקויות.

הבעיה התגלתה בזמן אתחול המחשבים שמותקנים בדגם הבעייתי וקשורה לפונקציית הבקרה על הפעלת תוכנות, שבודקת הימצאות בעיות בעת הדלקת המחשבים. זוהי פונקציה הדומה לזו שמחשבים רגילים מבצעים כאשר מדליקים אותם. הגורם אמר שתהליך הדלקת המחשבים מבוצע כאשר המטוס נמצא על הקרקע, ולא במהלך טיסה. הוא הוסיף שהסקירה שנעשתה הייתה אמורה לזהות בעיות כמו זאת, ושבואינג תתקן את התקלה.

בואינג עובדת בשנה האחרונה על פתרונות לבעיות התוכנה שזוהו כמקור לשתי ההתרסקויות הקטלניות. הגורם לא אמר האם הבעיה האחרונה שהתגלתה תשפיע על שינויי התוכנה שתבצע החברה לקראת הגשתם לאישור מינהל התעופה הפדרלי. "אנו מבצעים את העדכונים הנחוצים ועובדים עם המינהל על הגשת התיקונים לאישורו, תוך כדי שאנו מעדכנים בתהליך את לקוחותינו וספקינו",כך מסרה בואינג בהצהרה שפרסמה, "העדיפות העליונה שלנו היא לוודא שהמקס בטוח ועומד בכל הדרישות הרגולטוריות לפני שהוא חוזר לשירות".

משבר המקס עלה לבואינג עד היום מיליארדי דולרים. החברה דיווחה השבוע כי ב-2019 נרשם מאזן הזמנות שלילי, וזאת לראשונה מזה יותר מ-30 שנה.מספר הזמנות ה-737 מקס שבידיה קטן ב-183 מטוסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות