אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבת המוגבלת בתנועה רצתה לשחק בנינטנדו - אביה סיפק את הסחורה צילום: רויטרס

הבת המוגבלת בתנועה רצתה לשחק בנינטנדו - אביה סיפק את הסחורה

אווה בת ה-9, הלוקה במחלה ניוונית עצבית, הפכה לכוכבת רשת לאחר שצולמה משחקת בנינטנדו בשלט מיוחד ומותאם שבנה לה אביה, רורי סטיל מג'רזי. אחד מבכירי מיקרוסופט שיתף עימו עצות במהלך הפרויקט

20.01.2020, 19:51 | שירות כלכליסט

אב בריטי בנה לביתו הצעירה, הלוקה במחלה עצבית, שלט מיוחד שיאפשר לה לשחק במשחקי וידיאו של נינטנדו, וסחף אהדה ותמיכה של אלפים ברשת, כולל בקשות של הורים להדרכה במטרה לספק לילדיהם הנדרשים מוצר דומה.

קראו עוד בכלכליסט

רורי סטיל (Rory Steel) מג'רזי החליט לבנות את השלט בעקבות הבקשה של הבת אווה (Ava), בת ה-9, שמחלה נוירו-דגנרטיבית (hereditary spastic paraplegia) פגעה ביכולות התנועה והדיבור שלה.

צפייה נלהבת במשחקי וידיאו ברשת עמדה מאחורי היוזמה של הבת, והאב, מנהל במוסד חינוך מקומי, החליט לנסות – סטיל אישר בשיחות שנערכו עמו מאוחר יותר שהוא נהנה לתקן ולנסות לבנות מכונות בשעות הפנאי שלו. לאחר שהשיג את הרכיבים הנדרשים, שכללו בין היתר שלט של קונסולת Xbox (מבית מיקרוסופט) ורכיבים שרכש ב-eBay בסכום של 110 פאונד, פנה לעבודה.

סטיל סיפר שהקדיש סוף שבוע שלם לעבודה, שכללה הרבה הלחמות וחיווטים, וכשסיים אווה סימנה לו בהתלהבות שהיא בהחלט מרוצה מהתוצאה הסופית – המורכבת משני ג'ויסטיקים גדולים ולוח מותאם מיוחד של Xbox שעליה שורות כפתורים מוארים. סרטון וידיאו של אווה משתמשת במכשיר הועלה לטוויטר וזכה לצפייה של מעל 800 אלף איש.

לנוכח ההתלהבות מאווה והסרטון שלה הדגיש אביה, בשם הצדק ושלום הבית הפנים משפחתי, כי גם אחיה הצעיר קורבן בן ה-5 (Corben) היה בעל משקל ברעיון מלכתחילה וכמובן גם השתתף במשחקים בקונסולה החדשה - קורבן לוקה באותה מחלה של אחותו הבכורה.

"אווה בעצם קיבלה את אור הזרקורים אבל אחיה הצעיר נכנס לפעולה מייד אחריה והחל לשחק ב- The Legend of Zelda: Breath of the Wild (מהמשחקים המוכרים והמצליחים ביותר של נינטנדו. ש"כ)", כתב סטיל באחד הציוצים שלו, והוא הוסיף בעניין בתו הגדולה: "היא אמרה לי גם שהיא זו שהפכה אותי למפורסם, ושאלה "מה האחוזים שאני מקבלת".

אווה מרוצה מהתוצאה, צילום: רויטרס אווה מרוצה מהתוצאה | צילום: רויטרס אווה מרוצה מהתוצאה, צילום: רויטרס

חלק מהציוצים של סטיל הגיעו בציוצים מחדש לחשבונות של ברייס ג'ונסון (Bryce Johnson), מנהל בכיר במיקרוסופט שפיתח את השלטים של קונסולת Xbox, והוא חזר אל האב עם כמה רעיונות משלו לשיפורים בקופסת השליטה.

סטיל עצמו אישר שמדובר בפרויקט מתמשך מבחינתו והוא ימשיך להקשיב לרעיונות ולפתח את המוצר במטרה להפוך אותו נוח עוד יותר לשימוש. כמו כן, בעקבות בקשות ופניות שקיבל מהורים רבים, בכוונתו לפרסם ברשת הוראות לייצור ביתי של המכשיר למי שמעוניין בכך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות