אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשבר ביינות ביתן: בססח מפחיתה את הכיסוי הביטוחי לספקים צילום: צביקה טישלר, עמית שעל

המשבר ביינות ביתן: בססח מפחיתה את הכיסוי הביטוחי לספקים

ההורדה אינה אחידה אלא לפי רמת החשיפה של הלקוח. גם חברת קופאס לביטוח אשראי עדכנה לאחרונה את היקף הכיסוי הביטוחי ללקחותיה

26.01.2020, 16:41 | נווית זומר

הלחץ על בעלי יינות ביתן, נחום ביתן, גובר: לכלכליסט נודע כי גם בססח, חברת ביטוח אשראי ספקים, הודיעה למבוטחיה כי היא מפחיתה את הכיסוי הביטוחי שניתן להם על מכירות לרשת, באופן לא אחיד לפי רמת החשיפה של הספק.

קראו עוד בכלכליסט

אחד הספקים אמר כי ההורדה היתה דרמטית, וקדמו לה מספר עדכונים שבוצעו בשנה שעברה. כפי שנחשף בכלכליסט, חברת קופאס לביטוח אשראי עדכנה את היקף הכיסוי הביטוחי ללקחותיה בטענה כי דירוג הסיכון של הרשת עלה והפחיתה עד 50% מהיקף הכיסוי.

יצוין כי כמעט כל הספקים ממשיכים לספק לרשת, בהיקפים סבירים, מתוך אמונה כי עסקת הזרמת הון לרשת עומדת להתבצע בימים הקרובים ומתוך חשש שנפילה של הרשת תגרום להם נזק גדול יותר.

נחום ביתן , צילום: צביקה טישלר, עמית שעל נחום ביתן | צילום: צביקה טישלר, עמית שעל נחום ביתן , צילום: צביקה טישלר, עמית שעל

כפי שנחשף בכלכליסט, ביתן מנהל מו"מ מתקדם, שאמור לדברי בכירים ברשת להיחתם כבר בימים הקרובים, במסגרתו עדי צים בעלי חברת מימון חוץ בנקאי וקרנות נוספות שקיבץ, יעמידו הלוואה נושאת ריבית בגובה 300 מיליון שקל לרשת נגד שיעבוד מגה כבטוחות ובתמורה יקבלו מניות בעת ההנפקה המתוכננת לעוד שנה.

יינות ביתן רחובות, צילום: מיקי נעם אלון יינות ביתן רחובות | צילום: מיקי נעם אלון יינות ביתן רחובות, צילום: מיקי נעם אלון

המימון יאפשר לביתן לשלם את יתרת חובו לנאמני מגה לקבל אותה לבעלותו המלא, למזגה לתוך יינות ביתן ולהנפיק לאחר שנה את הרשת הממוזגת, גם אם ברור שהמכפיל שתקבל יהיה נמוך משמעותי משל מתחרותיה. לדוגמה שופרסל נסחרת במכפיל 28 על הרווח, רמי לוי נסחר במכפיל 22.

ההזרמה והנפקה אמורים להחזיר את יינות ביתן למסלול צמיחה. במקביל ממשיך ביתן בתוכנית הקיצוצים ופיטורי עובדים ויועצים, במטה להקטין הוצאות. הוויכוח עד כה בין צים לביתן נסב סביב מספר המניות שתקבל קבוצתו של צים- 15% או 25%  מהון המניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות