אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מידע דלף מאפליקציית התשלומים פייבוקס: "אין חשש לכספי המשתמשים"

מידע דלף מאפליקציית התשלומים פייבוקס: "אין חשש לכספי המשתמשים"

בהודעה שנשלחה ללקוחות הדגישה פייבוקס, כי פרטי המידע שדלפו לא כללו מידע שהשימוש בו עלול להסב למשתמשים נזק כספי וכי האפליקציה בטוחה לשימוש

29.01.2020, 08:16 | רחלי בינדמן

אפליקציית התשלומים פייבוקס דיווחה בדקות האחרונות ללקוחותיה על מידע חלקי שדלף מהאפליקציה בעקבות תקלה שאירעה בהתקנת שרת חדש. כך נודע ל״כלכליסט״.  

קראו עוד בכלכליסט

פייבוקס הדגישה ללקוחות כי פרטי המידע שדלפו לא כללו מידע שהשימוש בו עלול להסב למשתמשים נזק כספי וכי האפליקציה בטוחה לשימוש. על פי הערכות, המידע שדלף כולל פרטים כגון כינויים של חלק מהמשתמשים, שמות של קבוצות, מספרי טלפון וכדומה.

פייבוקס נמצאת בבעלות בנק דיסקונט אך היא מנוהלת במערכות נחשוב נפרדות מאלה של הבנק.

בהודעה שנשלחה מפייבוקס ללקוחות נכתב: "התקלה תוקנה באופן מלא שעות ספורות אחרי שהתגלתה והאפליקציה בטוחה לשימוש״.

עוד הוסיפו בפייבוקס במכתב ללקוחות: ״אנו מצטערים מאוד על האירוע ועושים הכל כדי להיות ראויים לאמונך. אנחנו מחויבים להפיק את הלקחים הנדרשים כדי למנוע ממקרה כזה להתרחש שוב".

מבנק ישראל נמסר: "הבנק עודכן לגבי אירוע דלף המידע באפליקציית התשלומים פייבוקס ועוקב מקרוב אחר ההתפתחויות. לצד הפעולות שנקט בנק דיסקונט, בנק ישראל, בהתייעצות עם מערך הסייבר הלאומי, הנחה את הבנק בדבר צעדים נוספים שעליו לנקוט. הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים עודכנה אף היא לגבי פרטי האירוע.

מהניתוח שבידינו עולה כי אין חשש לפגיעה כספית ישירה בלקוחות האפליקציה כתוצאה מהמידע שנחשף. בנק ישראל ממשיך לבדוק את פרטי האירוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות