אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 הפועלים לא מוכר את ישראכרט - יחלק את המניות כדיבידנד בעין צילום: גדי דגון

הפועלים לא מוכר את ישראכרט - יחלק את המניות כדיבידנד בעין

הבנק משיב בשלילה לשני גופים שביקשו לרכוש את השליטה בחברת כרטיסי האשראי - קבוצת רוכשים שארגן מנכ"ל פז לשעבר יונה פוגל, וקרן בלקסטון שהובאה לעסקה בידי מנכ"ל כאל לשעבר דורון ספיר

02.02.2020, 18:09 | גולן חזני

בנק הפועלים לא מוכר את השליטה בישראכרט. הבנק הודיע הערב (א') כי יחלק את המניות של חברת כרטיסי האשראי כדיבידנד בעין לבעלי המניות שלו.

קראו עוד בכלכליסט

בכך משיב הבנק למעשה תשובה שלילית לשני גופים שביקשו לרכוש את השליטה בישרכארט, קבוצת רוכשים שארגן מנכ"ל פז לשעבר יונה פוגל, וקרן בלקסטון שהובאה לעסקה בידי מנכ"ל כאל לשעבר דורון ספיר.

מנכ"ל הפועלים דב קוטלר, צילום: גדי דגון  מנכ"ל הפועלים דב קוטלר | צילום: גדי דגון מנכ"ל הפועלים דב קוטלר, צילום: גדי דגון

נראה כי הבנק ביקש להימנע מלהעביר את ישראכרט לידי בעל שליטה חדש שהיה מביא לחיזוקה של ישרכארט בתחום האשראי מול הפועלים, במיוחד בעל שליטה חזק עם כיסים עמוקים שגם היה מגיע עם דרישות להסכמי תפעול לטובת ישרכארט מול הבנק.

בחלופה שבה בחר הבנק, של חלוקת מניות ישראכרט כדיבידנד בעין, בעלי מניות הפועלים יקבלו מניות סחירות בבורסה. מבחינה חשבונאית המהלך מהווה עבור הפועלים הפחתת הון.

בשוק כרטיסי האשראי מסתמנת ביקורת מסויימת על הפועלים שדחה אפשרות למכור את השליטה בישרכארט לבלקסטון. עם זאת, סביב הבנק טוענים בצדק כי הגופים שביקשו לרכוש את השליטה בישרכארט לא הגיעו לתהליך כשהבנק שכר לפני שנה את שירותיו של סיטי וחיפש רוכשים לחברה.

אותם גורמים טוענים כי רק עכשיו, כשהבנק חייב להחליט במהירות כיצד לנהוג, באו לפתע גופים שונים וביקשו לרכוש את השליטה, כשלבנק אין שום רמת וודאות שכניסה לתהליך מכירה תאפשר בהכרח חתימה על עיסקה בסופו של דבר. לכן הבנק בחר בהליך המהיר של חלוקת המניות כדיבידנד בעין. המהלך יגדיל את התשואה על ההון של הבנק.

שווי המניות שיחולקו הוא 822 מיליון שקל נכון להיום אולם החלוקה בפועל תהיה ב-9 במארס לאור הוראות הבורסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות