אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם ההסכם בסלקום: נציג של העובדים ימונה לדירקטוריון, 450 יפרשו מרצון

נחשף בכלכליסט

נחתם ההסכם בסלקום: נציג של העובדים ימונה לדירקטוריון, 450 יפרשו מרצון

העובדים יקבלו חבילת אופציות בשווי כולל של 42 מיליון שקל, בשלוש פעימות מבוססות הצלחה; הפורשים יקבלו מענקים מוגדלים לפי שנות ותק. המנכ"ל אבי גבאי: "נחזיר את המוטיבציה והאמונה בעתיד החברה". החברה תרשום הוצאה חד פעמית של 55 מיליון שקל

06.02.2020, 14:58 | אביאור אבו

דירקטוריון סלקום אישר היום (ה') את ההסכם אליו הגיעו מנכ"ל החברה הנכנס, אבי גבאי, ויו"ר ועד העובדים, מיה יניב. הצדדים קראו להסכם "תוכנית מפנה", במסגרתה סוכם על פרישה מרצון של עד 450 עובדים. מדובר בפריצת דרך עבור סלקום, שמותירה את המשבר ממנו סבלה מאחור ותוכל להתמקד מעתה בפעילות העסקית בלבד. החברה מעריכה שתרשום הוצאה חד פעמית בסכום של כ-55 מליון שקל.

כמו כן, מדובר על הישג לוועד, שכן במסגרת התוכנית המקורית דובר על פיטוריהם של כ-1,000 עובדים. הפורשים יקבלו מענקים מוגדלים לפי שנות ותק. כך לדוגמה, עובד בעל ותק של מעל לעשר שנים יקבל 20 משכורות; עובדים מגיל 45 ומעלה יקבלו חודש שכר נוסף; עובד מעל גיל 58 יוכל להגיש בקשה לפנסיית גישור, אותה יקבל עד גיל 63. כמו כן, בנוסף לפיצויים שנצברו לזכותם בקופות, יקבלו ליווי וייעוץ פנסיוני.

קראו עוד בכלכליסט

אבי גבאי, צילום: עמית שעל אבי גבאי | צילום: עמית שעל אבי גבאי, צילום: עמית שעל

עובדי החברה יקבלו חבילת אופציות על מניית סלקום ומניות סלקום בשלוש פעימות מבוססות הצלחה, כל אחת בשווי 14 מיליון שקל. שווי החבילה הכוללת יעמוד על 42 מיליון שקל. בוועד ובהנהלה מאמינים כי הצלחה משמעותית של חבילת האופציות והמניות תהיה נגזרת ישירה של מצוינות העובדים, חזרת החברה למסלול הצלחה וייצובו של שוק התקשורת.

בנוסף, כך על פי הוועד, ייקבע תקדים היסטורי במשק בישראלי, בו לראשונה בחברה פרטית ימונה דירקטור מטעם העובדים לדירקטוריון קבוצת סלקום. בקבוצת בזק גם מכהן דירקטור מטעם העובדים, אך הדבר קיים עוד מתקופתה כחברה ממשלתית. כמו כן, התוכנית כוללת גם הקטנת הוצאות אחרות, שינוי תהליכים שיתמכו בחיזוק כוח המכירות והעלאת רמת השירות ללקוח, ובנוסף שינויים שיווקיים נוספים שיפורסמו בהמשך.

כנס של עובדי סלקום בדצמבר כנס של עובדי סלקום בדצמבר כנס של עובדי סלקום בדצמבר

המשבר בסלקום

המשבר בסלקום החל בספטמבר 2019, אז נחשף בכלכליסט כי הנהלת סלקום, בראשותו של המנכ"ל דאז ניר שטרן, החליטה לצאת במהלך התייעלות מקיף ולפטר כ-1,000 עובדים מתוך כ-4,000 סה"כ. מטרת המהלך היתה צמצום ההוצאות השנתיות של החברה ב-150 מיליון שקל. בתגובה עצרו עובדי סלקום את עבודתם וההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה. לאחר מכן הודיעו הצדדים כי העיצומים הוקפאו, וכי המשא ומתן יימשך.

בדצמבר האחרון גייסה סלקום 300 מיליון שקל בהנפקת מניות. שבועיים לאחר מכן נחשף בכלכליסט כי שטרן עוזב את החברה, וכי מחליפו יהיה אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה לשעבר. גבאי, שנכנס לתפקיד לפני כשלושה שבועות, הצליח לבסס יחסי אמון עם יו"ר הועד מיה יניב, דבר שהוביל לפריצת דרך במגעים.

אבי גבאי, מנכ"ל סלקום, מסר: "תוכנית מפנה תחזק את סלקום ותבטיח את עתידה כחברה מובילה שפניה ללקוחות. לצד שינויים ארגוניים נדרשים אנחנו שמים את העימותים מאחורינו. עובדי ועובדות החברה הם הנכס המשמעותי ביותר שלנו ונחזיר להם את המוטיבציה והאמונה בעתיד החברה. מיה יניב היא פרטנרית מצוינת ואין לי ספק שיחד נרוץ מהר ונעמוד ביעדי התוכנית בהצלחה".

מיה יניב, יו"ר ועד העובדים, מסרה: "כניסתו של אבי לתפקיד היא שחר של יום חדש. אני מאמינה באבי ובהנהלת החברה ובטוחה כי שיתוף הפעולה ותכנית המפנה שיצרנו יחד תשיב את קבוצת סלקום לדרך המלך. אבי רואה במשאב האנושי ובטובת הלקוחות את מרכז העשייה והחשיבות של החברה. זו ראייה מנצחת ואין לי ספק כי נמריא יחד לגבהים חדשים. אני מודה ליו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד וליו"ר איגוד הסלולר יקי חלוצי על הגב האיתן בתקופה הקשה והמורכבת".

מנכ"ל סלקום אבי גבאי ויו"ר ועד העובדים מיה יניב מנכ"ל סלקום אבי גבאי ויו"ר ועד העובדים מיה יניב מנכ"ל סלקום אבי גבאי ויו"ר ועד העובדים מיה יניב

תגיות