אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר של סקוטלנד התפטר: נחשפו מאות סמסים ששלח לנער בן 16 צילום: איי פי

שר האוצר של סקוטלנד התפטר: נחשפו מאות סמסים ששלח לנער בן 16

הסקוטיש סאן פרסם מסרונים בעלי תוכן לא הולם שדרק מקיי בן ה-42 שלח לנער שעמו התיידד בפייסבוק. בין היתר, הוא כינה אותו "חמוד", דן בתספורת שלו והזמין אותו לארוחת ערב; מקיי הודיע כי הוא לוקח אחריות מלאה על פעולותיו: "התנהגתי בצורה שטותית"

06.02.2020, 13:03 | שירות כלכליסט

שר האוצר של סקוטלנד דרק מקיי התפטר היום (ה') מתפקידו, לאחר שנחשף כי  שלח מאות סמסים בעלי תוכן לא הולם - לנער בן 16.

קראו עוד בכלכליסט

הסקוטיש סאן פרסם את המסרונים ששלח מקיי בן ה-42 לנער. בחלק מהם כינה את הנער "חמוד", דן בתספורת החדשה שלו, הזמין אותו לארוחת ערב ולהתלוות אליו לאירוע של הפרלמנט כאורח.

דרק מקיי. שר האוצר של סקולטנד שהתפטר, צילום: איי פי דרק מקיי. שר האוצר של סקולטנד שהתפטר | צילום: איי פי דרק מקיי. שר האוצר של סקולטנד שהתפטר, צילום: איי פי

מיד לאחר מכן, מספר שעות לפני שהיה אמור להעביר את תקציב השנה הבאה, הצהיר מקיי שהגיש את התפטרותו המיידית לניקולא סטרג'ון, ראש ממשלת סקוטלנד. כיום מקיי משמש כמזכיר המפלגה הלאומית הסקוטית והוא אחת הדמויות הבולטות במפלגה ואף נתפס כמועמד להחליף את סטורג'ון כמנהיג מפלגת ה-SNP.

בהצהרתו אמר מקיי: "אני לוקח אחריות מלאה על פעולותיי. התנהגתי בצורה שטותית ואני באמת מצטער. אני מתנצל בפני האדם המעורב ומשפחתו. שוחחתי אתמול בלילה עם ראש הממשלה והגשתי לו את התפטרותי המיידית. השירות בממשלה היה פריבילגיה גדולה עבורי ואני מצר על כך שאכזבתי את עמיתיי ותומכיי".

כאמור, מקיי, שלו שני בנים, היה אמור להציג היום בפני הממשלה הסקוטית את התקציב לשנת 2020-21. במקומו תעשה זאת סגניתו, קייט פורבס.

התכתבות שר האוצר הסקוטי עם הנער התכתבות שר האוצר הסקוטי עם הנער התכתבות שר האוצר הסקוטי עם הנער

עיתון הסאן הסקוטי דיווח שמקיי, שיצא מהארון לאחר שנישואיו הגיעו לקיצם ב-2013, התיידד עם הנער בפייסבוק ובאינסטגרם ושלח לו הודעות. על פי העיתון אמו של הנער זעמה על כך. "אני דואגת ממה שהיה קורה אם בני היה מחזיר לו מסר כלשהו שהיה מחזק את מעשיו," היא אמרה.

לדברי רה"מ סקוטלנד סטורג'ון: "דרק לקח אחריות מלאה על פעולותיו והוא מתנצל עליהן בפני האינדיבידואל המעורב ובפני מי שהוא אכזב. קיבלתי את התפטרותו מהממשלה. דרק תרם רבות לממשלה, אך הוא מכיר בכך שהתנהגותו לא עמדה בסטנדרטים המצופים ממנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות