אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כשל בטיחותי חדש אותר במטוסי 737 מקס של בואינג - פסולת במכלי הדלק צילום: Boeing

כשל בטיחותי חדש אותר במטוסי 737 מקס של בואינג - פסולת במכלי הדלק

מנהל תוכנית 737 הודיע לעובדים: "זה לחלוטין בלתי מתקבל על הדעת"; בואינג הגיבה: "ביצענו חקירה פנימית מחמירה, ביצענו פעולות תיקון מיידיות בתהליך הייצור"; רגולטור התעופה האמריקאי: "נגביר את המעקב"

19.02.2020, 08:58 | שירות כלכליסט

שרשרת העדכונים המביכים נמשכת: תוכנית מטוסי 737 מקס המקורקעת נדרשת לבעיית בטיחות חמורה חדשה - בחלק מהמטוסים המאוחסנים (האמורים להישלח לחברות התעופה מייד עם תום הקרקוע) נמצאה פסולת תעשייתית בתוך מכלי הדלק (FOD - Foreign Object Debris).  

קראו עוד בכלכליסט

ראש התוכנית מארק ג'נקס (Mark Jenks,) שלח מזכר לעובדים שבו הוא מעביר ביקורת על הפגם שהתגלה: "במהלך התקופה המאתגרת הזו, הלקוחות שלנו וציבור הטסים סומכים עלינו שנעשה את העבודה הטובה ביותר בכל יום". ג'נקס הוסיף כי הפגם שהתגלה הוא "לחלוטין בלתיר מתקבל על הדעת.

הודיע לעובדים שהדבר הוא "לחלוטין בלתי מתקבל על הדעת". מדובר במטוסים חדשים לחלוטין שהורכבו בשנה האחרונה. תירוץ אחד הוא אחד יותר מדי".

הפסולת נחשפה בבדיקות תחזוקה שגרתיות. בואינג מסרה בתגובה שהיא ביצעה באופן מיידי תיקונים בתהליך הייצור של המטוסים על מנת שהכשל לא יחזור על עצמו, ובין היתר יתווספו לתהליך בדיקות חזרות למכלי הדלק לפני חתימתם ונעילתם.

"במהלך בדיקת תחזוקה גילינו עצם פסולת זה במטוסים מסדרת 737 מקס שעדיין לא סופקו ושנמצאים נכון להיום באחסון. הגילוי הוביל לחקירה פנימית מחמירה ולפעולות תיקון מיידיות בתהליך הייצור". החברה הודיעה במקביל כי היא לא צופה שהנושא יגרום לעיכובים בהשבת המטוסים לפעילות וסיום הקרקוע, העשויים לצאת לפועל לדבריה סביב מחצית השנה.

רגולטור התעופה האמריקאי (Federal Aviation Administration - FAA) אמר ל-BBC כי הוא בוחן את תגובת החברה לנושא החדש: "ה-FAA מודע לכך שבואינ מנהלת בדיקה פנימית מרצון של המטוסים שלא סופקו, בשל עניין ה-FOD כחלק מהמאמצים שלה להבטיח את איכות הייצור. הסוכנות הגבירה את המעקב שלה על בסיס הדיווחים הראשוניים ותנקוט בפעולה נוספת בהתבסס על הממצאים".

בואינג737 מקס , צילום: Boeing בואינג737 מקס | צילום: Boeing בואינג737 מקס , צילום: Boeing

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות