אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת מנמיך את חסמי הכניסה למפעילים חדשים שירצו לפרוס תשתית אינטרנט צילום: אוראל כהן

משרד התקשורת מנמיך את חסמי הכניסה למפעילים חדשים שירצו לפרוס תשתית אינטרנט

במשרד סבורים כי יש מקום להנמיך את דרישות הסף הפורמליות למפעילים חדשים המבקשים לספק שירות תשתית אינטרנט; הרישיון יוגבל ל-5,000 מינויים פרטיים ותוקפו יהיה ל-3 שנים

04.03.2020, 11:29 | אביאור אבו

משרד התקשורת פרסם אתמול (ג') שימוע שנועד להרחיב את התחרות בשוק האינטרנט הקווי ולהעניק רישיונות מיוחדים עם חסמים נמוכים לחברות קטנות.

כיום לחברות הגדולות יש רישיון כללי. לאור העובדה שהליך קבלת רישיון כללי הוא מורכב, במשרד התקשורת סבורים כי יש מקום להנמיך את חסמי הכניסה ודרישות הסף הפורמליות למפעילים חדשים המבקשים לספק שירות תשתית אינטרנט.

קראו עוד בכלכליסט

פריסת סיבים (ארכיון), צילום: יוסי וייס פריסת סיבים (ארכיון) | צילום: יוסי וייס פריסת סיבים (ארכיון), צילום: יוסי וייס

כיום מוחזק השוק בידי חברת בזק, HOT, פרטנר ו-IBC, שבשליטת סלקום. המשרד מציע בשימוע מִדרג אסדרתי, כך שמי שמבקש לספק את השירות יוכל לעשות זאת בשלב ראשון במתכונת של רישיון מיוחד ולא יחויב ברישיון כללי. השירות יכול להינתן באמצעות סיבים אופטיים או גלים מילמטריים.

עם זאת, מגביל המשרד את החברות החדשות. מספר המינויים הפרטיים יוגבל ל-5,000 בלבד, ומספר המינויים העסקיים יוגבל ל-750. כמו כן, תוקף הרישיון יוגבל ל-3 שנים בלבד. בנוסף, מבקש הרישיון יעמיד ערבות בנקאית של חצי מיליון שקל, זאת לעומת 5 מיליון שקל ברישיון כללי.

בזק דיווחה הבוקר לבורסה כי "החברה לומדת את מסמכי השימוע, יחד עם זאת על פני הדברים, החברה סבורה כי בנסיבות מסוימות עקרונות השימוע עלולים להביא לפגיעה אפשרית בעסקי החברה בהיקפים אשר החברה אינה יכולה להעריך בשלב זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות