אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה חדה בהזמנות ספקים מעלי אקספרס: צפוי מחסור בסחורה מוזלת בארץ צילום: רויטרס

נגיף הקורונה

ירידה חדה בהזמנות ספקים מעלי אקספרס: צפוי מחסור בסחורה מוזלת בארץ

מנתוני חברת כרטיסי האשראי מקס עולה כי המרוויחה הגדולה ממשבר הקורונה המתפתח בישראל היא אמזון, עם זינוק של 84% במספר העסקאות וצמיחה של 63% במחזורי המכירות

04.03.2020, 13:27 | רחלי בינדמן

נתוני חברת כרטיסי האשראי מקס חושפים נתונים מעניינים על היקף הרכישות באתרי האיקומרס בחו"ל: כמות הרוכשים באתר עלי אקספרס הסיני ירדה מאז התפרצות נגיף הקורונה בשיעור נמוך יחסית, של 19% בהיקף העסקאות, לעומת ירידה כוללת של 73% במחזורים. ההסבר לפער הזה, בין הירידה הצנועה יותר בהיקף העסקאות לבין הירידה החדה בכמות, היא שככל הנראה מדובר בירידת הזמנות בסכומים גדולים, כנראה מצד ספקים, דבר שעלול לאותת על מחסור בסחורה מוזלת שמגיעה מעלי אקספרס ונמכרת בחנויות מוזלות.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: PEXELS צילום: PEXELS  , צילום: PEXELS

אמזון היא המרוויחה הגדולה מהמצב וממשיכה לבסס את שליטתה בשוק הישראלי: ניתן לראות את הסטת המחזורים בחודש האחרון, עם צמיחה של 63% במחזורים ועלייה גבוהה אף יותר במספר העסקאות - של 84% - מגמה המבטאת עלייה ברכישות על ידי אנשים פרטיים דווקא.

סמנכ"ל לקוחות פרטיים ואשראי במקס, ירון טיקטין, מוסיף כי "הצרכן הישראלי אוהב לרכוש באונליין, ועל אף השפעת הקורונה אני מאמין כי היקף המחזורים ב-ecom לא ייפגע בצורה דרמטית, אלא תמהיל האתרים ישתנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות