אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אריק פינטו וציון קינן נכנסים לתחום הפינוי־בינוי בתל אביב צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

אריק פינטו וציון קינן נכנסים לתחום הפינוי־בינוי בתל אביב

מנכ"לי בנק הפועלים לשעבר חברו לשמעון גל ותומר שרת ולחברת הנדל"ן רובינגרופ; הם יגייסו 200 מיליון שקל לחמישה פרויקטים במרכז העיר

05.03.2020, 07:11 | צלי גרינברג

בכירי בנק הפועלים לשעבר נכנסים לתחום הפינוי־בינוי: ל"כלכליסט" נודע כי מנכ"לי הבנק לשעבר אריק פינטו וציון קינן, ראש החטיבה העסקית לשעבר בבנק שמעון גל, מנכ"ל EMI לשעבר תומר שרת וחברת הנדל"ן הפרטית רובינגרופ, מקימים קרן שתשקיע בפרויקטים של פינוי־בינוי בתל אביב. לצורך כך תגייס הקרן 200 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים. הקבוצה נמצאת על סף חתימה על שני פרויקטים.

קראו עוד בכלכליסט

פינטו אמר ל"כלכליסט" כי "אנו קבוצה גדולה של משקיעים, שהחליטה להיכנס לפרויקטים בתחומים שונים, ובהם גם נדל"ן. החבירה שלנו היא בהתאם לפרויקט. במסגרת זו ארבעה מאיתנו מקימים, יחד עם רובינגרופ, שותפות מוגבלת לפעילות בנדל"ן במרכז העיר תל אביב. שני פרויקטים נמצאים במהלך חתימה, וסך הכל חמישה פרויקטים עומדים על הפרק לעת זו".

מימין אריק פינטו וציון קינן, צילום: נמרוד גליקמן מימין אריק פינטו וציון קינן | צילום: נמרוד גליקמן מימין אריק פינטו וציון קינן, צילום: נמרוד גליקמן

הקרן תתמודד על פרויקטים שעתידים להתבצע במסגרת תוכנית העירייה לרבעים 3 ו־4, התחומים בין רחובות בוגרשוב בדרום ושדרות רוקח בצפון. הפרויקטים הללו עתידים להוסיף לאזורים אלה כ־13 אלף דירות. הקרן שואפת להשיג למשקיעיה תשואה של 10%־15%, והרווחים שייוותרו לאחר החזרת הקרן והתשואה למשקיעים יתחלקו בין מנהליה.

חברת הנדל"ן רובינגרופ אף ציינה את שמותיהם של פינטו וקינן באסיפת דיירים שערכה במסגרת פרויקט בינוי־בינוי שבו זכתה בשדרות ירושלים בעיר. במסגרתו הפרויקט תפנה החברה בניין בן 40 דירות ובמקומו תבנה עד 160 דירות. דיירי הבניין שאלו את החברה מה היתרון שלה על פני אשדר ואקרו נדל"ן, שהתמודדו מולה על הפרויקט, וזו ציינה, בין היתר, את השותפות עם קינן ופינטו. הקשר בין מנכ"לי הבנק לשעבר לרובינגרופ — חברת נדל"ן שפועלת בעיקר בתל אביב מאז שנוסדה ב־1981 — נוצר בעת כהונתם בבנק הפועלים. באתר החברה הבנק מצוין כשותף עסקי של החברה, כמי שמעמיד מימון לפרויקטים שלה.

פינטו כיהן כמנכ"ל בנק הפועלים מ־2016 עד אוקטובר האחרון. הוא החליף בתפקיד את קינן שכיהן בתפקיד מאז 2009. פינטו נחשב לבן טיפוחיו של קינן, והשניים שמרו על קשר גם לאחר עזיבתו של האחרון את הבנק. בסוף דצמבר 2019 נחשף ב"כלכליסט" כי השניים החלו לפעול ממשרדים סמוכים בבניין מידטאון בתל אביב, וכי הדבר עשוי לרמוז על שיתופי פעולה עתידיים ביניהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות