אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע דורשת מהחברות הציבוריות: גילוי מלא ובזמן אמת על השלכות הקורונה צילום: ענבל מרמרי

רשות ני"ע דורשת מהחברות הציבוריות: גילוי מלא ובזמן אמת על השלכות הקורונה

הרשות פרסמה עמדת סגל לפיה על החברות לדווח בזמן אמת בנוגע להשלכות התפשטות הנגיף על עסקיהן בצורה "ברורה, מפורטת ולא סלקטיבית"

08.03.2020, 11:56 | רחלי בינדמן

רשות ניירות ערך מגיבה לראשונה באופן רשמי להתפשטות משבר הקורונה והאופן שעל החברות הציבוריות לדווח על השלכותיו: ברשות מעוניינים לוודא שציבור המשקיעים יקבל מידע מפורט ובזמן אמת על השלכות הנגיף ודורשים מהחברות לעדכן באופן רציף ושוטף על מנת להבטיח כי ציבור המשקיעים יקבל מידע מפורט, מדויק ובזמן אמת, אודות השלכות נגיף הקורונה על הפעילות העסקית.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, דורשת הבורסה להעניק גילוי בדבר הסברי הדירקטוריון בדוחות העתיים (חצי שנתיים) על השפעת התפשטות נגיף הקורונה על התאגיד, ובכלל זה על מצבו הכספי, תוצאות הפעילות, נזילות ואיתנות פיננסית, מקורות מימון ויכולתו לעמוד בפרעון התחייבויותיו, מצב העסקים, תכניות ופעולות שבכוונת התאגיד לנקוט כדי להתמודד עם הסיכונים והחשיפות הנובעים מהשלכות אלה.

יו"ר הרשות לני"ע, ענת גואטה, צילום: ענבל מרמרי יו"ר הרשות לני"ע, ענת גואטה | צילום: ענבל מרמרי יו"ר הרשות לני"ע, ענת גואטה, צילום: ענבל מרמרי

על מידע זה להינתן בקשר לאירועים שהתרחשו בתקופת הדוח ולאחר תאריך המאזן. סגל הרשות מדגיש כי על התאגידים להציג את המידע בדבר השלכות הנגיף בצורה ברורה, מפורטת, ולא סלקטיבית, שתאפשר למשקיעים להעריך את ההשפעה בצורה מיטבית ומאוזנת.

בשים לב לכך שהאירוע עלול להשפיע על נוכחות במקומות העבודה, למשל בשל שהיית עובדים בבידוד בית בהתאם להוראות משרד הבריאות, על התאגידים המדווחים לוודא כי יש להם את האפשרות להמשיך לפרסם דיווחים במועדים הנדרשים על פי דין.

לקראת פרסום הדוח התקופתי לשנת 2019 מצפה סגל הרשות מכל התאגידים המדווחים להיערך מבעוד מועד. ככל שתאגיד מזהה קושי לעמוד בלוחות הזמנים להגשת הדוחות כפועל יוצא מהשלכות חריגות של האירוע, הוא מוזמן לפנות בהקדם האפשרי לסגל הרשות לשם קבלת מענה וסיוע הולמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות