אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
  אל על מעדכנת: הפגיעה בהכנסות - 160 מיליון דולר בינואר-אפריל צילום: סיוון פרג'

אל על מעדכנת: הפגיעה בהכנסות - 160 מיליון דולר בינואר-אפריל

הנתונים החדשים - בעקבות המלצת משרד הבריאות על צמצום הטיסות לחו"ל ו"הירידה בפעילות ביעדי איטליה וביפן" - ועדיין אינם לוקחים בחשבון את האיסור על כניסת אזרחים זרים מצרפת, גרמניה, ספרד ושוויץ; הפגיעה תקוזז בצמצום הוצאות התפעול, כך שבפועל ההשפעה השלילית תעמוד על כ-80 מיליון דולר; מניית אל על נופלת ב-8%

08.03.2020, 12:05 | שירות כלכליסט

אל על בעדכון נוסף בסדרת ההודעות על הפגיעה הצפויה בפעילות בעקבות התפשטות הקורונה, "לאור הירידה בפעילות ביעדי איטליה ויפן וכן לאור המלצת משרד הבריאות ביחס לטיסות לכלל יעדי העולם".  מניית אל על נופלת בשעת צהריים בבורסה בת"א ביותר מ-8%, ביום כולל של ירידות חדות.

קראו עוד בכלכליסט

החברה צופה עתה שהירידה בהכנסות בחודשים ינואר-אפריל 2020 תעמוד בטווח של 150-140 מיליון דולר, מתוך סכום זה, פגיעה של 90-80 מיליון דולר תירשם בדוחות הרבעון הראשון.

כמו בהודעות הקודמות בעניין, אל על חוזרת ומדגישה שחלק מהירידה צפוי להתקזז בצמצום ההוצאות התפעוליות, כך שההשפעה השלילית בפועל על הכנסות ינואר-אפריל צפויה לעמוד על 90-70 מיליון דולר, וברבעון הראשון על 45-35 מיליון דולר.

בה בעת, חברת התעופה מבהירה בחלק הראשון של הדיווח כי הנתונים עדיין אינם לוקחים בחשבון את הנחיות משרד הבריאות מה-4 במרץ, ביחס לדרישה לבידוד עבור נוסעים החוזרים ואיסור כניסת אזרחים זרים ממדינות נוספות - צרפת, גרמניה, שוויץ, ספרד ואוסטריה.

אל על , צילום: אל על אל על | צילום: אל על אל על , צילום: אל על

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות