אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הקורונה: קאדילק תדחה את השקת הדגם החשמלי הראשון שלה צילום: אי פי איי

נגיף הקורונה

בגלל הקורונה: קאדילק תדחה את השקת הדגם החשמלי הראשון שלה

יצרנית הרכב האמריקאית הודיעה על דחייה למועד לא ידוע של חשיפת דגם הכביש שטח החשמלי הראשון שלה, "ליריק", שתוכננה לחודש הבא, בשל התפשטות הנגיף בארה"ב

10.03.2020, 19:08 | תומר הדר

יצרנית הרכב האמריקאית קאדילק הודיעה שלשום, כי תדחה למועד לא ידוע את חשיפת דגם הכביש שטח החשמלי הראשון שלה "ליריק" שתוכננה לחודש הבא, בשל התפשטות נגיף הקורונה בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

   , צילום: אי פי אי צילום: אי פי אי    , צילום: אי פי אי

הליריק החדשה אמורה היתה להיות הראשונה בשורה של דגמים חשמליים של היצרנית שיועדו לתפקיד "לוחמי טסלה". בניגוד לפלח השוק של המכוניות העממיות, שבו חלק משמעותי מהאמריקאים עדיין מסרבים לוותר על מנועי הבנזין, רוכשי רכבי יוקרה צפויים יותר לרכוש מכוניות חשמליות. עם זאת, הליריק תגיע אל השוק האמריקאי באיחור ניכר, אחרי יצרניות יוקרה אירופאיות כמו אאודי, מרצדס ויגואר, שכבר הציגו רכבי כביש שטח חשמליים.

עצירת תוכניותיה של קדילאק מגיעה לאחר שמניית ג'נרל מוטורס (GM), החברה־האם שלה, צנחה שלשום בהשפעת הקורונה בשיעור של 14% ל־24.6 דולר. אי־הוודאות שנוצרה בשל פגיעת הנגיף הביאה לעצירת פרויקטים בתחום המחקר והפיתוח, ובכלל זה הצגת דגמים חדשים שנחשבים ניסיוניים, והעדפה של דגמי בנזין "מוכחים". קאדילק חוששת כי התפרצות הנגיף תשתק את מערך הסוכניות והספקים בארה"ב ותביא לכך כי הדגם החשוב ביותר שלה יושק מול אולם ריק, בשל החשש של הצרכנים להגיע לאירועים מרובי משתתפים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות