אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצרכנים מסתערים על רשתות השיווק - המשחטות מעלות מחירים צילום: מיטל בריל

משבר הקורונה

הצרכנים מסתערים על רשתות השיווק - המשחטות מעלות מחירים

משחטות העוף עדכנו הבוקר את הקמעונאים על עליית מחירים חדה ומיידית. על פי העדכון, מחיר העוף יעלה בכ-4 שקלים לק"ג. בשל מחסור בידיים עובדות, צופים גם החקלאים שתחול עלייה במחיר הפירות והירקות

15.03.2020, 11:27 | נורית קדוש

הסתערות הצרכנים על חנויות המזון במטרה לאגור מלאי מוצרים למקרה שיידרשו להכנס לבידוד מחשש לחשיפה לנגיף הקורונה, מובילה לעליות מחירים. לכלכליסט נודע כי משחטות העוף עדכנו הבוקר את הקמעונאים על עליית מחירים חדה ומיידית. על פי המידע שנמסר לקמעונאים, מחיר העוף יעלה בכ-4 שקלים לק"ג. כך, ק"ג עוף שלם טרי שעלה עד עתה 11.5 שקל לפני מע"מ לקמעונאי, יעלה מהבוקר 15.5 שקל. בתוספת מע"מ והרווחיות הקמעונאית, מדובר במחיר לצרכן של כ-23 שקל לק"ג עוף שלם.

קראו עוד בכלכליסט

טיב טעם, אתמול, צילום: מיטל בריל טיב טעם, אתמול | צילום: מיטל בריל טיב טעם, אתמול, צילום: מיטל בריל

העלייה במחירים, נרשמת בין היתר על רקע מחסור בידיים עובדות, במשחטות העוף. בשל כך, צופים החקלאים שתחול עלייה במחיר הפירות והירקות. זאת בדומה לתקופה של לפני החג כבכל שנה. משרדי האוצר, הכלכלה והחקלאות טרם מצאו פתרון שיוביל להגבלת התייקרויות אלה, כפי שנקט בעבר עם פתיחת מכסות ייבוא.

ההסתערות על רשתות השיווק בסוף השבוע נמשכת גם הבוקר ובסניפים יש נוכחות לקוחות פי 2.5 מיום ראשון רגיל. הספקים טוענים כי יש בידם מלאים ויוכלו לספק את מלוא הביקושים. מערך האונליין של הרשתות מתקשה לעמוד בביקושים וההזמנות שמתבצעות כעת יסופקו רק בתחילת השבוע הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות