אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בחודשיים-שלושה הקרובים לא יהיו גיוסי הון לחברות חדשות בהייטק" צילום :יח"צ

30 דקות או פחות

"בחודשיים-שלושה הקרובים לא יהיו גיוסי הון לחברות חדשות בהייטק"

לעצור גיוסי כוח אדם, לחתוך הוצאות ולא לנסות אפילו לגייס כסף לחברות חדשות: קובי מרנקו, יזם, משקיע ומנכ"ל Arbe Robotics כבר עבר כמה משברים ומשתף טיפים לגבי ההתמודדות עם המשבר הנוכחי

15.03.2020, 14:29 | שירות כלכליסט

"יש לי כבר MA במשברים, עכשיו זה ה-PhD": קובי מרנקו צוחק, אבל במהלך השנים הוא צבר ניסיון רב במשברים ונקרא לסייע לחברות שונות. מרנקו,הוא יזם סדרתי, משקיע, עיתונאי לשעבר וכיום המנכ"ל של Arbe Robotics, חברת הרדארים לתעשיית הרכב, שגייסה כבר 55 מיליון דולר. לרגל משבר הקורונה הוא הוזעק לאולפן הפודקאסט "30 דקות או פחות" כדי לחלוק צרור עצות, אזהרות וגם תסריטים עבור היזמים, המשקיעים והעובדים בתעשיית ההייטק.

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

"יש חברות שיכולות אפילו להרוויח מהמשבר ויש סטארט-אפים שחיים על הגיוס הבא", מסביר מרנקו ואומר כי בתחום האוטו-טק שבו פועלת החברה שלו יש 400 חברות בארץ שכולן חיות על כספי המשקיעים ולא על ההכנסות שלהן. "בהנחה שהן לא גייסו ממש לאחרונה, בממוצע יש לחברות 9-12 חודשים להמשיך לפעול בלי גיוס. התגובה האינסטיקטיבית של הקרנות היא לעצור השקעות ולשמור כסף לחברות שבהן הן כבר השקיעו. לחברות שצריכות גיוס אין בכלל מה להתחיל להסתובב כי אף אחד לא ישקיע בחודשיים-שלושה הקרובים".

קראו עוד בכלכליסט

קובי מרנקו, צילום :יח"צ קובי מרנקו | צילום :יח"צ קובי מרנקו, צילום :יח"צ

אז מה עושים עכשיו? עוצרים גיוסי עובדים, בודקים איך אפשר לחתוך הוצאות ולא בונים על מכירות. "את המשבר אני לא יכול לשנות, מה שנשאר לעשות זה לנהל את הסיטואציה וכמו חקלאי - לקוות שיירד גשם", אומר מרנקו ומודה שקשה כרגע להעריך את היקף בפגיעה של המשבר בתעשיית ההייטק. כל הטיפים, המסקנות וההשלכות בפרק החדש של הפודקאסט "30 דקות או פחות".

"בחודשיים-שלושה הקרובים לא יהיו גיוסי הון לחברות חדשות בהייטק"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"בחודשיים-שלושה הקרובים לא יהיו גיוסי הון לחברות חדשות בהייטק"

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות