אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט דחה את בקשת בן משה לקבל מהנאמן את כספי הפיקדון בהיעדר הגנה צילום: עמית שעל

בית המשפט דחה את בקשת בן משה לקבל מהנאמן את כספי הפיקדון בהיעדר הגנה

השופטת יעל בלכר דחה על הסף את הבקשה של מוטי בן משה להורות לחברת הנאמנות הרמטיק להחזיר לו את כספי הפיקדון לרכישת אפריקה ישראל; "לא ברור מדוע נפתחה הבקשה. אין לכך יסוד בדין"

16.03.2020, 13:20 | גולן חזני
שופטת בית המשפט המחוזי יעל בלכר דחתה על הסף בקשה של מוטי בן משה, בעל השליטה בקבוצת אלון רבוע כחול, להורות לחברת הנאמנות הרמטיק להחזיר לו את כספי הפיקדון לרכישת אפריקה ישראל, גם בהיעדר כתב הגנה. בהחלטה מתחה השופטת ביקורת על בן משה.

קראו עוד בכלכליסט

חברת אקסטרה של בן משה הגישה בינואר האחרון תביעה נגד הרמטיק, תקדימית נגד נאמן אג"ח, בו דרשה שהרמטיק תחזיר לה כספי פיקדון שהעבירה לרכישת אפריקה ישראל בעסקה שלא יצאה לפועל. סכום המקור היה 50 מיליון שקל וכולל ריביות עומד על 57 מיליון שקל.

מוטי בן משה, צילום: אוראל כהן מוטי בן משה | צילום: אוראל כהן מוטי בן משה, צילום: אוראל כהן

בנוסף דרשה אקסטרה 9 מיליון שקל בגין נזקים שנגרמו לה בהחזקת הפקדון בידי הרמטיק, וכן 327 מיליון שקל שהוגדרו בידי אקסטרה כ"סכום עודף" – כלומר הפער בין הסכום שבו נמכרו מניות אפריקה ישראל לעומת הסכום שבו היה אמור בן משה לרכוש אותן.

בן משה טוען שהרמטיק ומחזיקי האג"ח נסוגו מהעסקה מולו, אולם המחזיקים טוענים כי הוא זה שנסוג מהסיכום. לכן החליטו המחזיקים לחלט מביטחונות שהפקיד אצלם בסך כולל של 100 מיליון שקל, מחציתם מידי אקסטרה.

הרמטיק לא הגישה כתב הגנה כמתחייב תוך 60 יום, אולם בפברואר הגישה בקשה לבית המשפט לסילוק תביעת הסכום העודף בטענה שאין לה שום הצדקה. בנוסף ביקשה הרמטיק החודש לקבל ארכה להגשת כתב ההגנה שאותו אמורה היתה להגיש עד 12 במרץ.

אקסטרה טענה, באמצעות עו"ד רענן קליר, כי מדובר בנסיון של הרמטיק לדחות את הקץ וביקשה בבקשה חסויה לקבל החלטה למרות שלא הוגש כתב הגנה.

אורנשטיין דחה את התביעה על הסף וקבע כי "אין מקום להגשת בקשה למתן פסק דין בהיעדר כתב הגנה וכשהנתבעת מבקשת להאריך את מועד הגשת כתב ההגנה. "לא ברור מדוע נפתחה הבקשה כשהיא חסויה. אין לכך יסוד בדין" קבע אורנשטיין. הרמטיק מיוצגת בידי עורכי הדין אופיר נאור וגיא גיסין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות