אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט מגבילות התקהלות ל-50 איש; רוב המסעדות ייסגרו צילום: Manhatta

ניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט מגבילות התקהלות ל-50 איש; רוב המסעדות ייסגרו

ההחלטה צפויה להוביל לסגירה של כמעט כל הברים והמסעדות בשלוש המדינות – והן יוכלו לפעול רק במתכונת משלוחים; מושל ניו יורק אנדרו קומו: "אל תחשבו אפילו על יציאה למדינה שכנה בהנחה שיהיו בה חוקים אחרים"

16.03.2020, 17:26 | שירות כלכליסט

שיתוף פעולה של מדינות בארה"ב במאבק בקורונה: המושלים של מדינות ניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט החליטו במשותף על הטלת שורה של מגבלות על ההתקהלויות, במטרה לצמצם את הסיכון להידבקות בנגיף קוביד-19. לפי ההחלטה המשותפת, תוגבל הפעילות בכל המסעדות והברים בשלוש המדינות, ומספר הנוכחים במקום אחד לא יעלה על -50.

קראו עוד בכלכליסט

"הגענו להסכמה על מערכת חוקים משותפת שתחול במדינות שלנו, אז אל תחשבו אפילו על יציאה למדינה שכנה בהנחה שיהיו בה חוקים אחרים", אמר מושל ניו יורק אנדרו קומו במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה היום.

מסעדה ריקה במנהטן, ניו יורק, צילום: Manhatta מסעדה ריקה במנהטן, ניו יורק | צילום: Manhatta מסעדה ריקה במנהטן, ניו יורק, צילום: Manhatta

כל המסעדות והברים שבהן, כולל כאלה שאין בהן 50 איש, יוכלו לפעול רק עד השעה 20:00, ולאחר מכן תותר הפעילות רק למסעדות המספקות שירותים במשלוחים.

ההודעה הרשמית על המגבלות החדשות יצאה במשותף על ידי שלושת המושלים – קומו מניו יורק, נד לאמונט מקונטיקט (Ned Lamont) ופיל מרפי מניו ג'רזי (Phil Murphy). "שיתף פעולה אזורי הוא הכרחי וזה מה שאנחנו עושים היום", אמר קומו.

אתמול פרסם מרכז מניעת המחלות האמריקאי (CDC) המלצה על ביטול או דחיית כל אירוע שבו אמורים להיות 50 נוכחים ומעלה, לפחות בשמונה השבועות הקרובים – על מנת לנסות לבלום את התפשטות המגיפה. ההחלטה מהיום של שלוש המדינות הופכת את ההמלצה למחייבת.

קומו אמר כי בכוונתו לחתום על צו מיוחד שיחיל את המגבלות כבר ביום שלישי – ההערכה היא כי הצו יוביל בפועל לסגירה של מרבית הברים, בתי הקפה והמסעדות, שכן ברובן הגדול, מספר הסועדים והצוות עולה על 50.

מבחינתו של מושל ניו יורק, מדובר בצעד חריף נוסף במהלכים שהוא מוביל בימים האחרונים בניסיון לבלום את המגיפה במדינה. בסוף השבוע הודיע על סגירת כל מערכת החינוך הציבורית בעיר ניו יורק, והגביל התכנסויות עד ל-500 איש – כאמור מגבלה זו הוחמרה באופן קיצוני בהחלטה המשותפת של המושלים. עד כה אובחנו במדינת ניו יורק 729 חולים, נכון לליל יום ראשון.

תגיות