אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני שרים ושני ח"כים בבידוד לאחר שנפגשו עם ראש מועצה שנדבק בקורונה צילום: עמית שעל

שני שרים ושני ח"כים בבידוד לאחר שנפגשו עם ראש מועצה שנדבק בקורונה

ראש המועצה שי חג'ג' נבדק בעקבות חשיפה לחולה מאומת ונמצא חיובי. הוא ישב לצד חברי הכנסת צחי הנגבי, אלון שוסטר ורם בן ברק. ביום ראשון נפגש עם השר אריה דרעי, מנכ"ל משרד הפנים ויו"ר מרכז השלטון המקומי

17.03.2020, 23:48 | צבי זרחיה

השר אריה דרעי, השר צחי הנגבי וכן חברי הכנסת רם בן ברק ואלון שוסטר נכנסו לבידוד ביתי לאחר שנפגשו בימים האחרונים עם ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' שהודיע לתושביו כי אובחן כחולה בקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

תחילה נמסר מהכנסת כי למרות תוצאת הבדיקה של חג'ג', נציג משרד הבריאות שוחח עם קצין הכנסת, והוחלט שלא לחייב את שלושת הח"כים בבידוד. עם זאת, הח"כים התבקשו לשקול שנית את הגעתם למשכן. כעבור זמן לא רב - לאחר שנפוצו תמונותיו של חג'ג' עם הח"כים - עדכנה הכנסת כי "ממידע שהגיע לקצין הכנסת ניצב יוסף גריף, שהו שלושת חברי הכנסת רם בן ברק, אלון שוסטר וצחי הנגבי בשבוע שעבר במחיצתו של שי חג'ג' ראש מועצת מרחבים אשר אובחן כחולה קורונה. בשיחה שקיים ניצב גריף עם אודי קליין - סגן ראש לממונה על בריאות הציבור במשרד הבריאות, נמסר לו כי הנושא הובא לידיעתו של המשרד ועל כן כבר נוצר קשר עם חברי הכנסת אשר קיבלו הנחיה להיכנס לבידוד מיידי".

שי חג שי חג'ג' | צילום: ישראל יוסף שי חג

בהודעה שפרסם חג'ג' כתב כי מדובר ב"קצת צינון" וששלומו טוב. "אני אעבוד מהחדר, והמועצה האזורית מרחבים ומרכז המועצות האזוריות ימשיכו להעניק לכם את השירותים הטובים ביותר", כתב חג'ג'.

לצדו של חג'ג' ישבו בכנס שעסק בהיערכות החקלאים להתפשטות הנגיף השר צחי הנגבי וחברי הכנסת אלון שוסטר ורם בן ברק. בניגוד להנחיות משרד הבריאות שפרסם את מסלולו של חולה הקורונה שנכח בכנס, הם לא נמנעו מההשבעה ובאו במגע עם עשרות בני אדם במשכן.

העלילה הסתבכה כאשר התברר כי חג'ג' פגש גם את השר אריה דרעי בישיבה שהתקיימה ביום ראשון בצהריים באולם הישיבות במשרד הפנים בירושלים. בישיבה זו נכחו גם מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, סגן יו"ר שלטון מקומי בני ביטון, יועץ התקשורת של שר הפנים ברק סרי, היועץ המשפטי של משרד הפנים עו"ד יהודה זמרת, ראש מנהל החירום במשרד הפנים אלי רגב, ראש המועצה הממונה בירכא מוני מעתוק, סמנכ"ל משרד הפנים וראש מועצה הממונה בטבריה אריאל יוצר, סגן הממונה באגף תקציבים באוצר גלית וידרמן, ראש אגף בכיר לבקרת הון אנושי במשרד הפנים איתי טמקין, עובד אגף התקציבים במשרד האוצר וריאל שמיר בלאט ומ"מ דובר משרד הפנים.

נמסר כי הישיבה נערכה לפי כל הכללים המחמירים ובחדר נכחו כל העת עשרה אנשים ששהו במרחק זה מזה ונמנעו ממגע. מיד לאחר ההודעה כי חג'ג' חולה בקורונה, הכניסו עצמם כל משתתפי הישיבה לבידוד ביתי. כעת הם ממתינים לתחקור של משרד הבריאות שיקבע את המשך ההליך לגביהם. "כל משתתפי הישיבה יפעלו בהתאם להנחיות הרפואיות של משרד הבריאות".

השר הנגבי שפרסם השבוע את תמונתו לצד חג'ג' בכנס המדובר צייץ מוקדם יותר: "משרד הבריאות הודיע לי כעת רשמית שאני פטור מבידוד כלשהו, זאת כיוון שלא היה כל מגע ביני לבין האדם שרעייתו נדבקה והדביקה אף אותו. מאחל להם ולכל החולים החלמה מהירה".

נכון להערב, משרד הבריאות אבחן 337 ישראלים שחולים בנגיף. בהצהרה שמסר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הוצגה התחזית הקודרת, לפי מדי יום יזנק מספר הנדבקים ביותר ממאה בני אדם - וייתכן שאלפים עוד ימותו מהנגיף.

"אנחנו רגילים לחשוב שהדברים לא יקרו לנו, שזה יקרה במדינות אחרות ולאנשים אחרים וזה אירוע שיחלוף עם בוא הקיץ", אמר המנכ"ל. "זו לא המציאות שאנחנו נערכים אליה. אנחנו מבינים שאנחנו חייבים להיערך לתרחישים אחרים, והאפשרות שלנו למנות תרחישים קיצוניים תלויה בהתנהגות שלכם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות