אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל הקורונה: דלתא שולחת עובדים לחל"ת במפעליה בעולם צילום: אלעד גרשגורן

בשל הקורונה: דלתא שולחת עובדים לחל"ת במפעליה בעולם

כמו כן, חברת ההלבשה מושכת את התחזיות לשנת 2020; דלתא מדווחת כי אין ביכולתה להעריך ולכמת את ההשפעה השלילית הנוספת של הקורונה על תוצאות פעילותה

18.03.2020, 15:54 | אורנה יפת
יצרנית ההלבשה התחתונה, חברת דלתא גליל, מושכת את התחזיות שלה לשנת 2020 בשל התמשכות משבר הקורונה ומוציאה עובדים לחל"ת במפעלים שלה ברחבי העולם, במדינות בהן ניתן לעשות זאת. החברה מדווחת כי אין ביכולתה להעריך ולכמת את ההשפעה השלילית הנוספת של הקורונה על תוצאות פעילותה, בשל העובדה שמדובר בארוע שמתפתח ברמה יומיומית.

קראו עוד בכלכליסט

בתחזית הקודמת שמסרה החברה בחודש פברואר, עם פרסום הדוחות הכספיים לשנת 2019, היא העריכה כי השיבושים בייצור במפעלי הקבוצה יגרמו לפגיעה ברווח התפעולי ברבעון הראשון, עקב ירידה בהיקף הייצור ועקב עלויות נוספות שיגרמו השיבושים - כגון, משלוחים בהטסה ללקוחות - בסך של בין 6-4 מיליון דולר. בנוסף, העריכה דלתא פגיעה של 15 מיליון דולר בגין דחיית מועדי אספקת הזמנות, וההכנסות הצפויות עליהן, אשר תקטין ב-3 מיליון דולר את הרווח התפעולי של הרבעון הראשון. יחד עם זאת, העריכו בדלתא כי מרבית ההשפעה ברבעון צפויה להתקזז ולהשפיע באופן חיובי על התוצאות של הרבעון השני של השנה, לאחר המשלוח המאוחר של ההזמנות.

אייזק דבח מנכ"ל דלתא במפעל דלתא כרמיאל, צילום: אלעד גרשגורן אייזק דבח מנכ"ל דלתא במפעל דלתא כרמיאל | צילום: אלעד גרשגורן אייזק דבח מנכ"ל דלתא במפעל דלתא כרמיאל, צילום: אלעד גרשגורן

עם פרסום הדו"חות מסר אייזיק דבח בעל השליטה בחברה בשיחה ל"כלכליסט": "אנחנו קונים סחורה מסין בהיקפים מצומצמים ביחס לעולם, אבל יש לנו סחורה בהיקף 15 מיליון דולר שרובה הגדול (80%) יתאחר ונשלח אותה ללקוחות שלנו ברבעון שני ולא ברבעון הראשון. 20% מתוך הסחורה הזו זו פגיעה אבסולוטית כי זו סחורה שמיועדת להמכר בשוק הקמעונאי בסין שנפגע משמעותית מהקורונה ואנחנו מעריכים שהלקוחות שלנו שם יבטלו את ההזמנות. בנוסף, כמה מהלקוחות יבטלו הזמנות בגלל האיחור במשלוח, וזה יוריד קצת את הרווחיות".

כעת מוסרת החברה כי "מדובר באירוע חריג ודינמי בקנה מידה עולמי אשר מתפתח ברמה יומיומית. כיום ברור שלמגיפת הקורונה השפעה מהותית על הפעילות הצרכנית העולמית אשר נגזרת, בין היתר, מההנחיות והמגבלות השונות המוטלות, מעת לעת, על ידי הרשויות במדינות השונות בהן פועלת החברה ולעובדה שעשרות מיליונים בעולם נמצאים בסגר", מסרה דלתא.

החברה מדווחת כי היא נוקטת במהלכי התייעלות. לדלתא מפעלי ייצור בכל העולם והיא העבירה קווי ייצור מסין למפעלים שלה במצרים וויטנאם. "לנוכח אי הוודאות בדבר השפעת נגיף הקורונה על פעילותה העסקית של החברה, לרבות אורך תקופת ההשפעה והיקף ההשפעה על הביקוש הצרכני הכלל-עולמי, כמו גם פרסומים רשמיים בימים האחרונים של עשרות רבות של חברות אמריקאיות המודיעות על משיכת תחזיותיהן ל 2020 ,מהן חברות בתחום ההלבשה, דוגמת Nordstrom, Express ,Locker Foot,L Brands ועוד), מודיעה החברה שאין ביכולתה לתקף את התחזיות לשנת 2020".

נכון לסוף 2019, ההון העצמי של החברה עמד על 507 מיליון דולר, ויתרת המזומנים על 108 מיליון דולר. כמו כן, לחברה מסגרות אשראי בנקאיות בלתי מנוצלות בהיקף של 155 מיליון דולר. אלה, מדווחת דלתא, "מעמידים את החברה בנקודת פתיחה חזקה להתמודדות עם האתגרים הצפויים במהלך תקופת אי הוודאות בה מתרחש האירוע חסר התקדים בקנה מידה עולמי".

תגיות