אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות לביהמ"ש: "מספר החולים המונשמים עלול להגיע לאלפים" צילום: איי אף פי

בלעדי לכלכליסט

משרד הבריאות לביהמ"ש: "מספר החולים המונשמים עלול להגיע לאלפים"

תגובתו של משרד הבריאות ניתנה היום במסגרת עתירה של 50 קשישים, שביקשו למנוע את פינויים מבי"ח גריאטרי לטובת חולי קורונה. משרד הבריאות: "זו שעת חירום לאומית, העלייה התלולה במספר החולים מחייבת להיערכות מתאימה נוכח צפי המאושפזים"

22.03.2020, 12:53 | ליטל דוברוביצקי
האם בית המשפט יורה על פינוי 50 קשישים ניצולי שואה מבית חולים גריאטרי לטובת אישפוז חולי קורונה?

קראו עוד בכלכליסט

משרד הבריאות טוען כי הגורמים המקצועיים במשרד מעריכים כי בתוך זמן קצר "עלול מספר החולים המונשמים לעלות למאות, וחלילה בהמשך גם לאלפים".

תגובתו של משרד הבריאות ניתנה היום לבית המשפט המחוזי מרכז במסגרת עתירה של 50 קשישים למנוע את פינויים היום מביה"ח הגריאטרי מלב"ן בראשל"צ.

משרד הבריאות ביקש מבית המשפט לדחות את עתירת הקשישים בטענה כי "זו שעת חירום לאומית. העלייה התלולה במספר החולים בישראל מחייבת את המדינה להיערכות מתאימה נוכח צפי המאושפזים".

השופט אורן שוורץ, צילום: יריב כץ השופט אורן שוורץ | צילום: יריב כץ השופט אורן שוורץ, צילום: יריב כץ

משרד הבריאות מציין כי החליט לפנות את המרכז הגיריאטרי מלב"ן לאלתר על מנת שבית חולים זה בו מצויים 9 מבנים, 8 מחלקות ו-360 מיטות יהיה ערוך לקלוט בהקדם חולי קורונה.

ביום חמישי חשף כלכליסט כי קשישים שחלקם ניצולי שואה וסיעודיים עתרו לבית המשפט המחוזי מרכז כנגד החלטת משרד הבריאות להורות על פינויים מבית המטופלים בבית החולים הגריאטרי מלב"ן למטרת הפיכתו למוסד לאשפוז חולי קורונה. הקשישים טענו באמצעות עוה"ד יוסי צ'סקוב ורפאל שושן כי ייגרם להם נזק בלתי הפיך עם פינויים.

בעתירה נטען כי מדובר בקשישים סיעודיים , תשושי נפש וניצולי שואה. עוד נטען כי בין המטופלים הקשישים בבית החולים ניתן למצוא כאלה שעברו למלב"ן לאחר שעברו התעללות והזנחה במוסדות אחרים. "בין המטופלים נמצאים גם ניצולי שואה וגם גיבורי מערכות ישראל שזכו לעיטורי גבורה. המטופלים השוהים בבית החולים הקימו קהילה מאוחדת ומגובשת ורצונם היחיד הינו לסיים את חייהם בכבוד". השופט אורן שוורץ צפוי לתת את החלטתו ביממה הקרובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות