אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק חתכה ב-70% את השכירות שהיא משלמת לבעלי תחנות צילום: גיל נחושתן

בלעדי לכלכליסט

דלק חתכה ב-70% את השכירות שהיא משלמת לבעלי תחנות

על פי ההערכות החיתוך יחסוך לחברה כמה מיליוני שקלים בחודש. דלק: "הפחתה זו תימשך על פני שלושה חודשים אשר בסיומם תבצע החברה הערכת מצב בהתאם לנסיבות".

23.03.2020, 15:35 | ליאור גוטמן

קבוצת דלק ממשיכה לצמצם הוצאות תפעול במסגרת ההתמודדות עם המשבר הכבד בו היא נתונה, כאשר המגמה מתגלגלת גם לחברות הבת. לכלכליסט  ממידע שהגיע לידי כלכליסט נודע שדלק ישראל, שפועלת תחת קבוצת דלק, חתכה בכ-70% את דמי השכירות שמושלמים לבעלי תחנות הדלק שפועלים מולם. על פי ההערכות החיתוך יחסוך לחברה כמה מיליוני שקלים בחודש, אולם הוא עשוי להצביע על המצוקה בה נמצא ענף האנרגיה בכלל ודלק ישראל בפרט.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדוח השנתי של 2018, דלק ישראל מחזיקה כ-240 תחנות דלק מתוכם כ-190 בבעלותה והשאר פועלים תחת שם המותג. בכ-200 מסך התחנות קיימת חנות נוחות.

מדלק ישראל נמסר בתגובה: "אנו נמצאים בעיצומו של משבר בריאותי עולמי שלא נראה כדוגמתו בעבר, אשר מתפתח מיום ליום והשפעתו על כלל המשק הולכת ומחמירה. אירועים אלה משפיעים באופן מהותי על האוכלוסייה כולה, לרבות מגזרים עסקיים שלמים, וגורמים למצוקה כלכלית וחברתית קשה מאוד. כולנו נמצאים במשבר המאלץ את מרבית האוכלוסייה להישאר בבתיהם, בהתאם להנחיות הרשויות המוסמכות, וכפועל יוצא מכך, נפגעה ותמשיך ותיפגע, בצורה דרמטית פעילות תחנות התדלוק.

תחנה של דלק, צילום: צביקה טישלר תחנה של דלק | צילום: צביקה טישלר תחנה של דלק, צילום: צביקה טישלר

"היות ותחנות התדלוק מהוות 'מפעל חיוני', והן תשתיות חיונית להמשך קיומה התקין של המדינה בכלל, וכוחות הביטחון והמשטרה בפרט, הזהירות והאחריות בהם נוקטת החברה בימי שגרה נדרשים כעת ביתר שאת. אנו עושים כל שניתן על מנת להתאים את הפעילות למצב החדש, כחלק ממערך הפעולות המיידיות שבהן נוקטת החברה, הוחלט להפחית באופן מיידי, את גובה דמי השכירות המשולמים לבעלי מתחמי התדלוק ב-70%. הפחתה זו תימשך על פני שלושה חודשים אשר בסיומם תבצע החברה הערכת מצב בהתאם לנסיבות הרלוונטיות ונפעל לעדכנם בהקדם האפשרי"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות