אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דקטלון מתרחבת בישראל: תפתח סניף במתחם הקניות מבנה גן שמואל צילום: דנה קופל

בלעדי לכלכליסט

דקטלון מתרחבת בישראל: תפתח סניף במתחם הקניות מבנה גן שמואל

רשת מוצרי הספורט הבינלאומית חתמה על חוזה לפיו יכלול הסניף החדש 2,550 מ"ר שיתפרשו על פני שתי קומות במתחם. דקטלון תשלם 1.5 מיליון שקל שכר דירה שנתי

30.03.2020, 13:56 | אורנה יפת

רשת מוצרי הספורט הבינלאומית דקטלון ממשיכה להתרחב בישראל ולפתוח סניפים חדשים. לכלכליסט נודע כי דקטלון חתמה על חוזה לפתיחת סניף במתחם הקניות, מבנה גן שמואל. הסניף יכלול 2,550 מ"ר ויתפרש על פני שתי קומות במתחם, שיחוברו באמצעות דרגנוע. לטובת פתיחת החנות סגרה מבנה את מתחם הבאולינג שפעל במקום. דקטלון תשלם במבנה שכר דירה שנתי בהיקף של 1.5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הדמיית הסניף החדש, מבנה גן שמואל, הדמיה: קבוצת מבנה הדמיית הסניף החדש, מבנה גן שמואל | הדמיה: קבוצת מבנה הדמיית הסניף החדש, מבנה גן שמואל, הדמיה: קבוצת מבנה

דקטלון הצרפתית חתמה על החוזה להקמת החנות בגן שמואל ביום חמישי האחרון, על אף התפשטות נגיף הקורונה שהשלכותיו על המסחר ידועות. המשא ומתן מול קבוצת מבנה החל לפני התפרצות המגפה, אך בדקטלון החליטו שלא לשנות את ההחלטה ולהמשיך בפיתוח הרשת.

דקטלון, רשת בינלאומית המתמחה במוצרי ספורט במחירים נגישים, נכנסה לישראל בספטמבר 2017 ומפעילה כיום חנויות בראשון לציון, נתניה, ביג קריות ותל אביב. לרשת חוזים לפתיחת חנויות ב-G כפר סבא, ביג באר שבע, ופתח תקווה.

דודו זבידה, מנכ"ל קבוצת מבנה, אישר את המידע. "אנחנו מעריכים שתוך חודשיים עד שלושה חודשים החנות תיכנס לשיפוץ ותיפתח עד סוף השנה. יש במתחם לא מעט חנויות ספורט, ובהן מגה ספורט, טימברלנד, וגם THE NORTH FACE, והחלטנו להכניס את דקטלון כי חנויות הספורט בצמיחה, יותר ויותר אנשים עושים ספורט וההתעסקות בספורט בפריחה. אני מאמין שלמרות הקורונה, חנויות הספורט יתחזקו. זה תחום שאם החנויות שלו היו פתוחות היום, הוא היה נפגע הכי פחות".

לדברי זבידה, "דקטלון זו לא תחרות למגה ספורט, להיפך, זה מאד מפרה. בדקטלון יש בעיקר מותג פרטי, ואין מותגים בינלאומיים כמו אדידס, נייקי וכל היתר. בנוסף, בדקטלון מוכרים מוצרים שאין במגה ספורט".

מתחם מבנה גן שמואל, הכולל שטח של 24 אלף מ"ר, הוקם לפני כ-15 שנים ומשרת אוכלוסיה שמגעה מחדרה, פרדס חנה כרכור ותושבי בקעה אל גרביה וואדי ערה. המתחם, שבנוי על קרקעות שהיו שייכות בעבר לקיבוץ גן שמואל, עובר בימים אלה שיפוץ שיסתיים בעוד חודשיים, בהשקעה של 20 מיליון שקל.

במתחם נפתחה לפני כשבעה חודשים חנות עודפים של סופר פארם ויש בו מעט חנויות אופנה לצד חנות של דואר ישראל, בתי קפה וחנויות ספרים ותקשורת. מרכזי מבנה פחות מוטי אופנה אך כוללים חנויות גדולות מתחום הספורט והחשמל, וחנויות פארם ומזון. בכל 12 המתחמים של קבוצת מבנה יש כיום חנות אחת בלבד של קסטרו, בנצרת עלית, ושתי חנויות של פוקס. לעומת זאת, כוללים המתחמים סניפים רבים של שופרסל, רמי לוי, יינות ביתן, מחסני השוק, הום סנטר וחנויות סופר פארם ו-Be.

תגיות