אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הקורונה: הרכב השיתופי של CAR2GO הופך לרכב שליחויות צילום: CAR2GO

בלעדי לכלכליסט

בגלל הקורונה: הרכב השיתופי של CAR2GO הופך לרכב שליחויות

הביקוש לנסיעות שיתופיות בתעריף שעתי ירד ב-70%, והחברה מתחילה להשכיר את הצי בתעריף יומי לעסקים המתרבים שנאלצים למכור רק באמצעות שליחויות

12.04.2020, 20:32 | אודי עציון

אחד הענפים שספגו את המכה הכלכלית הכבדה ביותר מהקורונה הוא ענף השכרת הרכב, בעיקר כרכב שיתופי. רוב הישראלים נמצאים כעת בסגר בבית, וגם מי שיוצא לעבודה מעדיף שלא לחלוק רכב עם אחרים.

קראו עוד בכלכליסט

ב-CAR2GO, שמפעילה צי של כמה מאות מכוניות המושכרות לפי שעה באזור תל אביב, בשרון, בחיפה ובירושלים, מדווחים על ירידה של 70% במספר ההשכרות כעת לעומת הקצב שלפני פרוץ מגיפת הקורונה.

כדי להפעיל בכל זאת את הצי, מציעה אותו החברה לבעלי העסקים שביצוע משלוחים הפך תנאי לפעילותם, לאחר שהמדינה מתירה כעת לעסקים שאינם רשתות מזון ומכולות לפעול רק באמצעות ביצוע הזמנות מרחוק ושליחתן ללקוחות.

מחיר ההשכרה מתחיל ב-94 שקל ליום למכונית אוטומטית קטנה ומגיע עד ל-254 שקל ליום למסחריות כמו סיטרואן ברלינגו וג'מפי.

רכב של  CAR2GO, צילום: CAR2GO רכב של CAR2GO | צילום: CAR2GO רכב של  CAR2GO, צילום: CAR2GO

בעלי העסקים יוכלו במקביל לשכור נהג לביצוע השליחויות דרך חברת חשבונית ירוקה, שתקשר בין דורשי עבודה המעוניינים לעבוד כנהגים - בעיקר עצמאים שנותרו כעת ללא הכנסות - לשוכרים פוטנציאליים.

קאר2גו היא גם מפעילת שירות הרכב השיתופי העירוני בתל אביב אוטותל, עבור עיריית ת"א. אם המהלך יזכה להצלחה, צפויה החברה להציע לעירייה לבצע מהלך דומה גם עם רכבי אוטותל, שגם הדרישה להם ירדה בגלל הקורונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות