אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני מיליארד בני אדם במצור והבורסות עולות. מה קורה פה? צילום: NYSE

מנועי הכסף

שני מיליארד בני אדם במצור והבורסות עולות. מה קורה פה?

למה להאמין - לשווקים שקרסו ביותר מ-30% עם פרוץ המשבר או לזינוק של מעל ל-20% מאז. על כך, על התחזית של קרן המטבע העולמית לכלכלה הישראלית ועל עונת הדוחות שמתחילה בוול סטריט דיברנו בפרק ה-99 של פודקאסט מנועי הכסף

16.04.2020, 17:25 | שי סלינס

באיזה שוק אנחנו נמצאים - שוק עולה או שוק יורד? שאלה קצת מוזרה אבל היא מעסיקה את רוב המשקיעים כמעט בכל מקום בעולם בימים אלו. מדוע מוזרה? משום שאנחנו נמצאים במשבר שמשאיר מעל ל-2 מיליארד בני אדם מרותקים לבתים ברחבי העולם, הכלכלות כמעט משותקות ואחוזי האבטלה בשמיים. לכאורה, השווקים אמורים לרדת בדיוק כמו שקרה בתחילת המשבר. אז למה בכל זאת אנחנו מדברים על אפשרות של שוק עולה? כי מאז הירידה של 34% בוול סטריט מתחילת המשבר - המדדים עלו ביותר מ-20%.

מה הסיבה לעליות? האם באמת וול סטריט חזרה לימים בהם היא מקדימה את הכלכלה הריאלית בכמה חודשים. אולי פשוט המשקיעים טועים והכסף הזול מציף את השווקים ואת המניות - וכשזה ייגמר נשוב לרדת?

על כך, על התחזית של קרן המטבע לכלכלה הישראלית ועל עונת הדוחות שמתחילה בימים אלו בוול סטריט דיברנו בפרק ה-99 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד.

שני מיליארד בני אדם במצור והבורסות עולות. מה קורה פה?
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןשני מיליארד בני אדם במצור והבורסות עולות. מה קורה פה?

וול סטריט בימי קורונה, צילום: NYSE וול סטריט בימי קורונה | צילום: NYSE וול סטריט בימי קורונה, צילום: NYSE

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות