אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסטארט-אפ האוז פיטר 10% מהעובדים וקיצץ בשכר הבכירים צילום: עוזי פורת

שיא שלילי

הסטארט-אפ האוז פיטר 10% מהעובדים וקיצץ בשכר הבכירים

אפליקציית העיצוב לבית, שהוקמה על ידי אלון כהן ועדי טטרקו, הודיעה כי פיטרה 155 עובדים. החברה, ששווייה מוערך ב-4 מיליארד דולר, צפויה לדחות את תוכניות ההנפקה

22.04.2020, 09:09 | שירות כלכליסט

האוז (Houzz), האתר והפלטפורמה המקוונת לנושאי אדריכלות ועיצוב פנים, הודיעה כי פיטרה 155 עובדים, שהם 10% מכוח האדם שלה, כך מדווח אתר הטכנולוגיה TechCrunch.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה, שהוקמה על ידי אלון כהן ועדי טטרקו והשווי שלה עומד על 4 מיליארד דולר, גם קיצצה בשכר הבכירים. "בשל השלכות הקורונה על עסקים קטנים שעוסקים בתחומי שיפוצי הבתים ועיצוב פנים, וההשפעה של כך על עסקי הליבה שלנו של מנויים מתוך התעשייה, קיבלנו את ההחלטה הקשה להיפרד מ-155 עובדים, שהם כ-10% מהצוות שלנו", מסר דובר החברה. הכוונה היא לבעלי חברות עיצוב ושיפוץ ששילמו על מנוי לאתר על מנת למצוא עבודות. אולם, בשל התפשטות הקורונה והצעדים שבהן נקטו ממשלות לבלום אותה, נדחו ובוטלו פרויקטים רבים, ואנשים פרטיים מעדיפים להימנע מהוצאות גדולות בשלב זה.

עדי טטרקו ואלון כהן עדי טטרקו ואלון כהן עדי טטרקו ואלון כהן

הפיטורים מגיעים לאחר שבחודש שעבר קיצצה החברה 10 משרות וביטלה תוכנית לייצר בעצמה רהיטים שימכרו באתר. "אנחנו בוחנים כל העת את ההשקעות האסטרטגיות שלנו, כמו הקמת מותג פרטי, וזאת כדי לוודא שהן תואמות עם הצרכים הנוכחיים של העסק שלנו ויוכלו לסייע להמשך הצמיחה שלנו", מסרה החברה בחודש מרץ. "בשל כך, קיבלנו את ההחלטה הקשה להפסיק את ההשקעה במותג הפרטי".

החברה, שיש לה גם מרכז פיתוח בישראל, נאלצה להתמודד גם עם פריצה למערכות שלה בשנה שעברה שחשפה מידע אישי. הקשיים כתוצאה מהקורונה קרוב לוודאי שידחו שוב את התוכניות שלה להנפקה ציבורית ראשונה (IPO), עליה החלה לעבוד כבר לפני שנתיים.

החברה מסרה כי תשלם לעובדים המפוטרים פיצויים וכן הטבות עד סוף יולי. כמו כן, הוסיפה כי תסייע למפוטרים למצוא עבודה חדשה באמצעות עזרה בכתיבת קורות חיים והענקת ייעוץ קריירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות