אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוב תאונת עבודה באתר בנייה: פועל סיני נהרג בקרית גת צילום: מד"א

שוב תאונת עבודה באתר בנייה: פועל סיני נהרג בקרית גת

מדובר בהרוג שני בתוך יומיים לאחר תקופה רגועה יחסית בתאונות באתרי הבנייה; מלבד ההרוג אתמול בבאר שבע קרסה קונסטרוקציה של מבנה תעשייתי בראשון לציון ובנס איש לא נפגע, המשטרה פתחה בחקירה

23.04.2020, 10:35 | דותן לוי

הרוג שני בתוך יומיים באתרי הבנייה, הבוקר (ה') נהרג פועל בניין באתר בקרית גת. אנשי מד"א שהגיעו לאתר הבנייה של חברת אורות גת ברחוב הרימון מצאו את הפועל, גבר כבן 45 כאשר הוא עם חבלות בפלג גופו העליון, במצב קשה ומחוסר הכרה לאחר שנפגע מחפץ כבד שנפל עליו. הוא פונה לבית החולים סורוקה שם נקבע מותו.

כאמור, מדובר בהרוג שני בתוך יומיים, אתמול נהרג מתקין מזגנים לאחר שבמהלך עבודתו נפל מהקומה ה-13 בפרויקט של חברת אופק שלי בבאר שבע. מוקדם יותר אתמול קרסה קונסטרוקציה של מבנה תעשייתי בפרויקט יוקה פארק במערב ראשון לציון. בנס איש לא נפגע.

אתר בנייה (ארכיון), צילום: מד"א אתר בנייה (ארכיון) | צילום: מד"א אתר בנייה (ארכיון), צילום: מד"א

ראובן בן שמעון, מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה מסר "שוב פועל בניין משלם את מחיר ההפקרות בענף הבנייה והפעם בדמו ובגופו באתר בנייה בקרית גת כאשר חפץ כבד נפל עליו ומחץ אותו למוות, ענף הבנייה מאז תחילת משבר הקורונה הוגדר כענף חיוני אבל ניכר כי בימים האחרונים ובכלל חיי האדם של פועלי הבניין אינם חיונים למדינת ישראל, לא לקבלנים ולא למקבלי ההחלטות. רק אתמול נהרג פועל בבאר שבע כאשר נפל מגובה רב ומותו נקבע במקום וכמעט אסון כבד התרחש באתר בנייה בראשון לציון כאשר אלמנטים של בטון נפלו מגובה רב ומחצו מספר רב של רכבים"

בן שמעון מסר, "אנו עדים בחסות משבר הקורונה להתרופפות במשמעת של הקבלנים ולצמצום האכיפה ע"י משרד העבודה, יש להמשיך במדיניות של אפס סובלנות כלפי מפרי חוק והגשת כתבי אישום כנגד נושאי משרה בכירים בחברות שמעורבות בתאונות הקטלניות".

תגיות