אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמודי בטון גדולים קרסו באתר בנייה בראשל"צ, אין נפגעים צילום: איחוד והצלה

עמודי בטון גדולים קרסו באתר בנייה בראשל"צ, אין נפגעים

כמעט אסון בראשון לציון. מסיבה שעדיין לא ברורה עמודי בטון קרסו באתר בנייה ברחוב אברהם בומה שביט. נזק נגרם לכמה כלי רכב. "בנס לא נפגעו עובדים, תרבות חוסר הבטיחות וחוסר האכפתיות מחיי העובדים באתרי הבנייה נמשכת"

22.04.2020, 10:23 | אלי סניור ורועי רובינשטיין, ynet

זה היה יכול להסתיים אחרת: כמה עמודי בטון קרסו הבוקר (יום ד') באתר בנייה ברחוב אברהם בומה שביט בראשון לציון, סמוך לאיקאה. לא היו נפגעים, ונזק נגרם לכמה כלי רכב. העמודים היוו תשתית בטון למבנה מסחרי רב קומתי שנבנה במקום. נסיבות התאונה עדיין לא ברורות.

קראו עוד בכלכליסט

מנהל מרחב איילון במד"א אפי בר סיפר: "מיד שקיבלנו את הדיווח על האירוע הזנקנו למקום כוחות גדולים מאחר והיה חשש לנפגעים רבים. הגענו במהירות למקום, חברנו לכוחות הכיבוי ולאחר סריקות ראשוניות, בנס גדול, לא אותרו נפגעים. החובשים והפרמדיקים של מד"א נמצאים במקום ומאבטחים רפואית את פעולות הסריקה של הכיבוי וערוכים להעניק טיפול רפואי במידה ויאותרו נפגעים".

 

עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, אמר בעקבות התאונה כי "בחודשיים האחרונים היה מעט שקט בתחום הבטיחות בעבודה, ולמרבה השמחה עובדים לא נפגעו. לרגע האמנו שאולי יש כאן איזה שינוי בתרבות הבטיחות באתרי הבנייה, אך האירוע החמור שאירע היום בראשון לציון ושבו קרסו כמו קוביות דומינו שורת עמודי בטון של מבנה ובנס לא נפגעו עובדים, מלמד שכלום לא השתנה, ותרבות חוסר הבטיחות וחוסר האכפתיות מחיי העובדים באתרי הבנייה נמשכת, וכי הגורם לכך שבחודשיים האחרונים לא נפגעו עובדים באתרי הבנייה היה דווקא נגיף הקורונה".

 

מספר תאונות העבודה שאירעו בשנת 2019 היה הגבוה ביותר מאז 2010, כך לפי דו"ח של מינהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה. 40 פועלים נהרגו בשנה שעברה, זאת לעומת 34 הרוגים ב-2018. השנה היחידה שהתקרבה להיקף ההרוגים העצום בשנה שחלפה הייתה 2011 שבה היתה קפיצה משמעותית בהיקף התאונות והיא נחשבה לחריגה. בשנת 2010 לעומת זאת היקף ההרוגים בתאונות בנייה עמד על 23.

 

זירת האירוע זירת האירוע זירת האירוע

זירת האירוע, צילום: איחוד והצלה זירת האירוע | צילום: איחוד והצלה זירת האירוע, צילום: איחוד והצלה

תגיות