אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעיצומו של משבר הקורונה: שינויים מהותיים בהנהלות הכספים של קופות החולים צילום: עומר מסינגר

בלעדי לכלכליסט

בעיצומו של משבר הקורונה: שינויים מהותיים בהנהלות הכספים של קופות החולים

מוריס דורפמן, מנהל חטיבת הרגולציה של משרד הבריאות, ימונה למנהל הכספים של מכבי. רות רלבג, מנהלת הכספים של שערי צדק, תמונה למנהלת הכספים של הכללית. השניים ינהלו יחד כ-80% מתקציב הבריאות - כ-44 מיליארד שקל

23.04.2020, 15:27 | אדריאן פילוט

משבר הקורונה לא מונע שינויים מהותיים בהנהלת הכספים של מערכת הבריאות הישראלית: מוריס דורפמן, סמנכ"ל רגולציה במשרד הבריאות וראש חטיבת רגולציה, מחשוב ובריאות דיגיטלית יהפוך למנהל הכספים של קופת חולים "מכבי" - כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

דורפמן צפוי לבצע את התפקיד של ציון אוליאל ושל יאיר זילברשטיין יחד - אוליאל משמש כמנהל הכספים של הקופה וזילברשטיין סגנו. דורפמן הגיע למערכת הבריאות אחרי שכיהן כסגן יו''ר המועצה הלאומית לכלכלה - גוף הייעוץ הכלכלי של ראש הממשלה. מכבי היא קופת החולים השנייה בגודלה במדינה והיא מבטחת יותר מרבע מהישראלים (26.4%).

כמו כן, גם בתאגיד הבריאות הגדול במדינה - כללית - ישנם שינויים בצמרת הכלכלית: רות רלבג, מי שמכהנת כמנהלת הכספים של בית החולים שערי צדק, תהפוך למנהלת הכספים של כללית ותחליף את ראבון קוגן שעזב את התפקיד לפני כמה חודשים על רקע חילוקי דעות עם מנכ"ל הקופה, אהוד דודסון.

את קוגן החליף זמנית אלי כהן, שכיהן בעבר כמנהל הכספים של הקופה וב-2019 מונה למנהל רשת המכונים הרפואיים הארצית שבבעלות כללית המבטחת כ-52% מהישראלים.

לפי חישוב גס, רלבג ודורפמן יחד ינהלו כ-78% מהמערכת שמתוקצבת בכ-56 מיליארד שקל (היקף סל הבריאות לשנת 2020) - ובמונחים מוחלטים מדובר על סכום עתק של כ-44 מיליארד שקל.

מכללית אישרו את הדברים. דורפמן ביקש למסור כי פרטי התפקיד טרם סוכמו והקורונה יעכב את המעבר.

מוריס דורפמן, צילום: עומר מסינגר מוריס דורפמן | צילום: עומר מסינגר מוריס דורפמן, צילום: עומר מסינגר

תגיות