אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביבס מאיים: "אם הממשלה לא תפעיל את מערכת החינוך תוך שבוע - יוצאו כל עובדיה לחל"ת" צילום: ענר גרין

ביבס מאיים: "אם הממשלה לא תפעיל את מערכת החינוך תוך שבוע - יוצאו כל עובדיה לחל"ת"

יו"ר השלטון המקומי מתייחס בעיקר לעובדי המינהל של המערכת המועסקים ברשויות המקומיות, כמו סייעות, עובדי ניקיון ספרניות ועוד. רבים מהם סיימו את ימי החופשה בתשלום וצוברים יתרה שלילית. ביבס:"לא עומדים בנטל"; במקביל כתבו ראשי הרשויות ומשפחות מכתב לנתניהו: "משפחות קורסות, כלכלית ונפשית"

23.04.2020, 16:25 | שחר אילן

יו"ר מרכז השילטון המקומי חיים ביבס מאיים היום (ה') כי אם הממשלה לא תחזיר את מערכת החינוך לפעילות תוך שבוע - יוצאו כל עובדי מוסדות החינוך ברשויות המקומיות לחל"ת. לטענת ביבס, "אנחנו עומדים לקראת בור ללא מוצא. ולא יכולים לעמוד בנטל".

קראו עוד בכלכליסט

האיום מתייחס בעיקר לעובדי המנהלה של מוסדות החינוך המועסקים ע"י הרשויות המקומיות: אבות בית, מזכירות, סייעות, סייעות שילוב, ספרנים, לבורנטים, עובדי ניקיון וקציני ביקור סדיר. יצוין עם זאת שהמזכירות ואבות הבית חזרו ממילא בהחלטת משרד החינוך מהיום לעבודה. למורי התיכון שמועסקים ע"י העיריות יש הסכם עם המדינה על המשך הלמידה מרחוק.

חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי, צילום: ענר גרין חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי | צילום: ענר גרין חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי, צילום: ענר גרין

במרכז השלטון המקומי מסבירים שרבים מעובדי המנהלה סיימו את ימי החופשה וצוברים יתרה שלילית ולכן אין מנוס מלהוציאם לחל"ת. אולם נראה שהלחץ התקציבי הוא לא הבעיה העיקרית, אלא אמתלה לאמצעי לחץ, כיוון שהרשויות רוצות מאוד להחזיר את הערים לפעילות. זאת מכיוון שזהו מצב ימי החופשה של עוד הרבה עובדי רשויות מקומיות, וקשה להבין מה ההבדל בין עובדי החינוך לאחרים.

במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו עליו חתומים כלל ראשי הרשויות בישראל נכתב כי "משפחות קורסות, כלכלית ונפשית. כל יום שעובר מבלי שנאפשר להן להתחיל לשקם את חייהם, ולחזור למעגל העבודה מעצים את הנזק, ומרחיק את יכולת השיקום הכלכלי". הם מביעים חשש ש"תוכניות החזרה של מערכת החינוך לפעולה יישארו במגירה עוד חודשים". לדבריהם, "לא יעלה על הדעת שניתן יהיה לכנס 19 מבוגרים יחדיו או לחילופין לאפשר להם לעמוד בצפיפות בתורים וחנויות מסחר גדולות, אבל לא לאפשר ל- 17 ילדי הגן את השגרה".

משרד החינוך מחזיר החל מהיום לעבודה בבתי הספר את צוותי הניהול וחלק מעובדי המנהלה של מוסדות החינוך. הדבר מוסבר בצורך להיערך לפתיחת מערכת החינוך מחדש. נראה שמדובר בהפעלת לחץ במאבק בין האוצר ומשרד החנוך לבין משרד הבריאות בנושא החזרה לשגרת לימודים.

העובדים שהוחזרו הם: מנהל בית הספר, סגן מנהל, מזכירה, עובדי הנהלת חשבונות ואב הבית. החזרתם מוסברת בצורך להיערך ל"חזרתה של מערכת החינוך באופן מדורג לשגרת לימודים, היערכות לקראת בתי הספר של הקיץ, קידום הלמידה מרחוק וביצוע של רישום תלמידים לקראת שנת הלימודים הבאה".

שר החינוך רפי פרץ אמר כי "החזרת מערכת החינוך קריטית לתלמידים, למשק ולמדינה כולה ואעשה ככל שאוכל כדי שהיא תקרה בקרוב".

תגיות