אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גל הפיטורים נמשך: גם חברת סאיקי מדיקל מפטרת ומוציאה עובדים לחל"ת צילום: תמר מצפי

פרסום ראשון

גל הפיטורים נמשך: גם חברת סאיקי מדיקל מפטרת ומוציאה עובדים לחל"ת

חברת הפארם-טק הישראלית, המעסיקה כ-100 עובדים, הזמינה 10 מהם לשימוע לפני פיטורים וכן הוציאה עוד 10 נוספים לחל"ת

26.04.2020, 11:06 | מאיר אורבך

מגיפת הקורונה מתחילה להגיע גם לחברות הקנאביס הישראליות. לכלכליסט נודע שחברת הפארם-טק הישראלית סאיקי מדיקל (Syqe medical), המפתחת טכנולוגיות עבור צמחים גולמיים, הזמינה 10 עובדים שהם כ-10% מעובדי החברה לשימוע לפני פיטורים וכן הוציאה 10 עובדים נוספים לחל"ת. בסה"כ מועסקים כיום בחברה 100 עובדים והתהליך ישפיע על 20% מעובדי החברה. בנוסף, ביצעה החברה קיצוץ רוחבי דיפרנציאל בשכר העובדים. הקיצוץ היה בהתאם לגובה המשכורת של כל עובד.

קראו עוד בכלכליסט

בסוף 2019 השיקה החברה את משאף הקנאביס המדיד הראשון. משאף המאפשר מינון צמחים ברמת דיוק ובטיחות של טיפול רפואי, כאשר הצמח הראשון אותו החברה הטמיעה הוא קנאביס רפואי. המשאף מותאם לטיפול בקנאביס רפואי המצוי במחסנית ייחודית. המחסנית מכילה שבבי נידוף (VaporChips) הטעונים מראש בכמות מדויקת ואחידה של פרחי קנאביס גולמיים שגודלו בתנאים קפדניים ומחמירים. משאף Syqe מספק למטופל כמויות מדודות של המולקולות הקיימות באופן טבעי בצמח הקנאביס, ובכך מאפשר שליטה ודיוק בטיפול.
ד"ר איתן חי-עם, סאיקי מדיקל, צילום: תמר מצפי ד"ר איתן חי-עם, סאיקי מדיקל | צילום: תמר מצפי ד"ר איתן חי-עם, סאיקי מדיקל, צילום: תמר מצפי

החברה גייסה עד היום 83 מיליון דולר. בין המשקיעים בחברה הישראלית ניתן לכלול את יצרנית הסיגריות פיליפ מוריס, מייסדי ריטליקס בעבר בארי שקד ובריאן קופר ו-OurCrowd , קרן ההשקעות שביט קפיטל. PRM, זרוע ההשקעה של חברת הבוטניקה מרטין באואר גרופ (Martin Bauer Group) ועוד.

מייסד החברה והמנכ"ל שלה הוא פרי דיווידסון. יו"ר החברה הוא ד"ר איתן חי-עם, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר. מסאיקי מדיקל נמסר בתגובה לפרסום: "מגפת הקורונה העמידה את השוק הישראלי והשווקים הבינלאומיים בפני משבר בלתי מתוכנן. לצערנו, בדומה לחברות אחרות בארץ ובעולם, נאלצנו גם אנחנו לנקוט בקיצוץ בעלויות כח אדם. בכדי לשמר את העובדים שלנו, הפחתנו את הוצאות החברה ככל שיכולנו, לרבות המנעות מהוצאות לא הכרחיות וכן הפחתה זמנית בשכר, מתוך אמונה שבחלוף המשבר נוכל להחזיר המצב לקדמותו".

תגיות