אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בואינג "שרפה" 4.3 מיליארד דולר בהיקף המזומנים, אך המניה מזנקת ב-9.5% צילום: youtube

משבר הקורונה

בואינג "שרפה" 4.3 מיליארד דולר בהיקף המזומנים, אך המניה מזנקת ב-9.5%

יצרנית המטוסים האמריקאית דיווחה על הפסד של 641 מיליון דולר ברבעון - גרוע מהתחזיות, ההכנסות צנחו ב-26%; מתמודדת עם השלכות הקורונה שהובילה לצניחה בנוסעים ובטיסות

29.04.2020, 19:50 | שירות כלכליסט

יצרנית המטוסים האמריקאית בואינג דיווחה על הפסד של 641 מיליון דולר ברבעון הראשון. עוד הודיעה החברה כי במהלך הרבעון שרפה יתרות מזומן בגובה 4.3 מיליארד דולר, זאת בעוד היא מתמודדת עם השלכות התפרצות הקורונה והקרקוע משנה שעברה של מטוסי 737 מקס. למרות המפלה הרבעונית, המניה מזנקת ב-9.5% בוול סטריט.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת החברה, ההפסד למניה עמד על 1.70 דולר בעוד שההכנסות ירדו ב-26% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה והסתכמו ב-16.91 מיליארד דולר. תחזיות האנליסטים ציפו להפסד של 1.61 דולר למניה והכנסות בגובה 17.3 מיליארד דולר. בעקבות התוצאות, בבואינג מתכוונים לצמצם את הייצור של חלק מהמטוסים, כולל מטוס 787 דרימליינר ולצמצם בכוח העבודה באמצעות פרישות מרצון ופיטורים.

מנכ"ל החברה דייב קלהאון, צילום: youtube מנכ"ל החברה דייב קלהאון | צילום: youtube מנכ"ל החברה דייב קלהאון, צילום: youtube

בואינג מתמודדת עם השלכות הקורונה שהובילה לצניחה בנוסעים ובטיסות. כך למשל, נרשמה ירידה של 95% בתעבורת הטיסות בארה"ב. מנכ"ל החברה דייב קלהאון (Dave Calhoun) אמר ביום שני בשיחה עם בעלי המניות כי להערכתו הביקוש לטיסות יחזור לרמות שנרשמו ב-2019 רק בעוד שנתיים או שלוש שנים.

הקורונה מהווה מכה נוספת לחברה שבשנה שעברה נאלצה להתמודד עם שתי התרסקויות בתוך חמישה חודשים של דגם המטוס הנמכר ביותר שלה, שגרמו למותם של 346 אנשים. המטוסים מקורקעים בעקבות זאת כבר למעלה משנה עד לקבלת אישור מהרגולטורים לשוב לטוס.

 

מתחרתה של בואינג, יצרנית המטוסים האירופית איירבוס, פרסמה מוקדם יותר היום גם היא את תוצאות הרבעון הראשון של 2020. הכנסות החברה נפלו ב-15% ל-10.631 מיליארד יורו, לעומת 12.5 מיליארד יורו ברבעון המקביל אשתקד, על רקע "המשבר החמור ביותר שתעשיית התעופה חוותה בהיסטוריה שלה". החברה עברה להפסד של 481 מיליון יורו, לעומת רווח נקי של 40 מיליון יורו ברבעון המקביל בשנה שעברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות