אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשבר בהייטק נמשך: חברת HERE Mobility מוציאה עשרות מעובדיה לחל"ת צילום: דניאל שטרן

המשבר בהייטק נמשך: חברת HERE Mobility מוציאה עשרות מעובדיה לחל"ת

החברה המפתחת מערכות לשירותי תחבורה סובלת גם היא ממשבר הקורונה ונאלצת להוציא עשרות רבות של עובדים, מתוך 250 העובדים בישראל, לחל"ת

06.05.2020, 16:28 | מאיר אורבך

קריסת של תעשיית הרכב העולמי בחודשים האחרונים מביאה לזעזועים גם בחברות הטכנולוגיה. את הפגיעה בישראל מרגישה חברת חברת היר מוביליטי שנאלצה להוציא עשרות רבות של עובדים לחל"ת של חודשיים מתוך 250 עובדים בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

צעד זה שנעשה במקביל לשורה של צמצומים בחברת האם של החברה נעשו בעקבות המכה הקשה שקיבלו תעשיות הרכב בעולם שהן לקוחות של חברת היר העולמית.HERE Mobility היא חברת בת של ענקית המיפוי הגרמנית HERE שהוקמה כ-NAVTEQ לפני כ-30 שנה, וב-2011 רכשה אותה נוקיה, כדי שתתפקד כחטיבת שירותי המיקום שלה. שנה לאחר מכן היא מוזגה עם שאר שירותי המיפוי והניווט. באוגוסט 2015 נרכשה על ידי BMW, אאודי ודיימלר-מרצדס בחלקים שווים ב-2.8 מיליארד יורו.

ליעד יצחק, מנכ"ל היר מוביליטי, צילום: דניאל שטרן ליעד יצחק, מנכ"ל היר מוביליטי | צילום: דניאל שטרן ליעד יצחק, מנכ"ל היר מוביליטי, צילום: דניאל שטרן

העובדים שהוציאה החבר לחל"ת הם בכל המחלקות בחברה לרבות פיתוח, שיווק ואדמיניסטרציה. על פי הערכה מתכוונת החברה להחזיר את מרבית העובדים לאחר סיום החלת, אך לנוכח אי הבהירות בשווקים כיום עקב משבר הקורונה אין עדיין החלטה סופית.

בראש הפעילות של החברה בישראל עומד ליעד יצחק שהקים את הפעילות בחברה לפני כשנתיים, לאחר שהפעילות של חברת קארהו בישראל נסגר בפתאומיות.

היר מוביליטי מפתחת מערכות לשירותי תחבורה ולמעשה מהווה מערכת לחיבור שירותי נסיעות שונים על גבי פלטפורמה אחת. המערכת שלה מיועדת לחברות מוניות, חברות הסעה ועוד שרוצות לשכלל את היכולת שלהן לנהל ולקבל הזמנות בדומה לליפט, אובר ואחרות.

תגיות