אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צחי נחמיאס מבקש להשתלט על דסק"ש צילום: ורד פיצ׳רסקי, סיון פרג'

בלעדי לכלכליסט

צחי נחמיאס מבקש להשתלט על דסק"ש

חברת מגה אור שבשליטת נחמיאס הגיעה לאחזקה של 6.2% מסדרת האג"ח י"ד של אי.די.בי שבשליטת אלשטיין; לבעלי האג"ח בסדרה משועבדות 68% ממניות דסק"ש שמחזיקה בשליטה בנכסים ובניין ובסלקום, וב-26% משופרסל; נחמיאס מסוכסך עם אלשטיין לאחר פיצוץ עסקת ישפרו

07.05.2020, 19:27 | גולן חזני

התפתחות דרמטית בגזרת אי.די.בי פתוח: לכלכליסט נודע כי חברת מגה אור שבשליטת צחי נחמיאס הגיעה לאחזקה של 50 מיליון אגרות חוב מסדרה י"ד של אי.די.בי.

קראו עוד בכלכליסט

הדבר התברר היום בשיחה שקיימו מחזיקי האג"ח הגדולים של סדרה י"ד. היקף הסדרה הוא כ-800 מיליון שקל, כך שמגה אור מחזיקה מעל 6% מהסדרה ובונה לעצמה ככל הנראה פוזיציה לקראת התמודדות על רכישת השליטה בדסק"ש, במקרה של השתלטות המחזיקים על השעבוד והשליטה בחברה.

נחמיאס רכש את אגרות החוב ככל הנראה במסחר בבורסה בשבועיים האחרונים, כשהסדרה ריכזה מחזור גדול ועלתה למחיר של 70 אגורות.

מימין: צחי נחמיאס ואדוארדו אלשטיין, צילום: ורד פיצ׳רסקי, סיון פרג מימין: צחי נחמיאס ואדוארדו אלשטיין | צילום: ורד פיצ׳רסקי, סיון פרג' מימין: צחי נחמיאס ואדוארדו אלשטיין, צילום: ורד פיצ׳רסקי, סיון פרג

דסק"ש היא חברת האחזקות המרכזית של אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, והיא מחזיקה ב-26% ממניות חברת הקמעונאות שופרסל, 74% ממניות נכסים ובניין - ודרכה את השליטה בחברת הנדל"ן גב ים, ו-47% ממניות חברת הסלולר סלקום.

בכך מגבש נחמיאס דרך להשתלט בעקיפין על נכסי הנדל"ן של אלשטיין, אם כי הדרך לשם ארוכה. דבר האחזקה התגלה בשיחת זום של מחזיקי האג"ח הגדולים של סדרה י"ד היום אחר הצהריים, כשנציג של נחמיאס ביקש את רשות הדיבור והציג את עצמו.

מחזיקי סדרה י"ד מאיימים מזה זמן על אלשטיין בהעמדת החוב של 800 מיליון שקל לפרעון מיידי, לאחר שבדוחות החברה הופיעה הערת עסק חי. נחמיאס מסוכסך עם אלשטיין לאחר שנסוג חלקית מעסקת רכישת ישפרו בינואר ב-855 מיליון שקל, וביקש להקפיא את העסקה על רקע משבר הקורונה. אלשטיין סירב וסגר עסקה אחרת עם כידן דהרי וירון אדיב תמורת 800 מיליון שקל, תוך שהוא דורש ממגה אור ומביג שהייתה שותפה שלה לעסקה, את ההפרש.

במקרה של מימוש השעבוד יבקשו מחזיקי סדרה י"ד של דסק"ש למכור את מניות השליטה בחברה למרבה במחיר, ונחמיאס יוכל להציע מחיר גבוה יחסית מפני שחלקו הוא יקבל תמורת האג"ח שלו. האחזקה שלו היא של 6.2% מסידרת האג"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות