אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: אחרי הכדורגל - גם ליגת העל בכדורסל חוזרת צילום: ראובן שוורץ

רשמית: אחרי הכדורגל - גם ליגת העל בכדורסל חוזרת

מינהלת הליגה הודיעה על חידוש עונת 2019/20 ב-20 ביוני, בסיומה של ישיבת דירקטוריון סוערת. בהצבעה הוחלט על חזרת הליגה ברוב של 11 בעד לעומת ארבעה שהתנגדו. יו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי, היה אחד משלושה נציגים שנמנע בהצבעה המכרעת

08.05.2020, 15:55 | אפרת עמורבן
עכשיו זה רשמי: גם הכדורסל הישראלי חוזר. דירקטוריון מינהלת ליגת העל בכדורסל, שהתכנס היום (שישי) במלון הילטון בתל אביב לישיבה מכרעת, החליט להמשיך את עונת 2019/20, שנעצרה בשל מגפת הקורונה. בתום שלוש הצבעות שקיימו נציגי הקבוצות, נרשם רוב להחזרת הליגה.

קראו עוד בכלכליסט

הרוחות בישיבה היו סוערות, אבל לבסוף הוחלט להחזיר את ליגת הכדורסל לפעילות, למרות שבשלבים מסוימים היה נראה שהעונה תבוטל. לפני תחילת הדיונים נראה היה שיש רוב של 8:10 להחזרת העונה. בסופו של דבר, ולאחר כארבע שעות של דיונים, ההחלטה עלתה להצבעה, שם 11 היו בעד, ארבעה נציגים נגד (הפועל חולון, מכבי חיפה, מכבי אשדוד והפועל ב"ש) ושלושה נמנעו (מכבי ת"א, נאור גליל ודח"צ).

מכבי תל אביב, צילום: ראובן שוורץ מכבי תל אביב | צילום: ראובן שוורץ מכבי תל אביב, צילום: ראובן שוורץ

משרד הבריאות כבר אישר את המתווה

לפני כשבועיים שלח יו"ר מינהלת הליגה, שמואל פרנקל, מתווה למשרד הבריאות ולמשרד התרבות והספורט, שהתקבל אתמול, אך עם שינויים מהותיים לטובת הקבוצות. הדבר הראשון שהקבוצות יצטרכו לעשות בשבוע הקרוב הוא להחזיר לישראל את השחקנים הזרים ששוהים בארה"ב כדי שיוכלו להיכנס במהרה לשבועיים של בידוד. הרצון של משרד הבריאות הוא להכניס את הזרים למלונית כדי שלא יפרו את תנאי הבידוד, אך בעקבות ההפסדים הכלכליים הקבוצות מעדיפות לשכן אותם בדירות.

כמו כן, בהתחלה דובר על בידוד של צוותי הקבוצות - כולל אנשי המשק, רופאים, פיזיותרפיסטים, וגם שופטים ואנשי סטטיסטיקה - אך כדי לא לפגוע בפרנסתם מעבר לעבודה שלהם בעולם הכדורסל, החליטו במשרד הבריאות לוותר על תנאי הבידוד הזה. אולם, כל מי שיהיה במגע עם שחקן יצטרך לעמוד בתנאים הידועים בתקופת הקורונה - מרחק של שני מטרים, כפפות ומסכה.

דבר נוסף שהשתנה בתוכנית הוא הכוונה לשחק רק בשני אולמות. משרד הבריאות החליט שכל קבוצה תשחק באולמה הביתי, כך שהפועל אילת, מכבי חיפה, גלבוע/גליל, ב"ש ונהריה, שמרוחקות מהמרכז, לא יצטרכו לשהות באיזור בכל תקופת האימונים והמשחקים, כפי שתוכנן, מה שיוזיל עלויות משמעותית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות