אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר לעובדיה: "המשיכו לעבוד מהבית באופן קבוע"; אפל מנגד: "חיזרו למשרדים" צילום: שאטרסטוק

טוויטר לעובדיה: "המשיכו לעבוד מהבית באופן קבוע"; אפל מנגד: "חיזרו למשרדים"

טוויטר היתה מהחברות הראשונות ליישם את מודל העבודה מהבית, כעת היא מגלה שההחלטה הטיבה עם עובדיה: "עובדים גילו שהעבודה מהבית מאפשרת להם לפרוח"

13.05.2020, 10:34 | רפאל קאהאן

מנכ''ל טוויטר ג'ק דורסי שלח אמש (ג') מייל לעובדיו ובו מסר להם שהם יכולים להמשיך לעבוד מהבית גם לאחר שמשבר הקורונה יסתיים. טוויטר היא החברה הראשונה שמתייחסת לעבודה מהבית בדרך זו והראשונה לאפשר את המשך מדיניות העבודה מהבית ללא קשר למגיפה. רק תפקידים בודדים, שדורשים הגעה פיזית לעבודה, כגון ניהול שרתים או דומיהם יצטרכו להמשיך ולהגיע למשרדי החברה.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו מעוניינים להמשיך לשים את בטיחות עובדינו והקהילות שלהם בראש סדר העדיפויות שלנו", כתב דורסי לעובדים, "טוויטר היתה מהחברות הראשונות לעבור למתכונת של עבודה מהבית בשל הקוביד-19 אבל אנחנו לא מתכוונים להיות בין הראשונות שתחזור לעבודה במשרדים. החודשים האחרונים הוכיחו שזה יכול לעבוד, אז אם העובדים שלנו שבתפקיד המאפשר להם לעבוד מהבית מעוניינים להמשיך לעשות זאת לתמיד, אנחנו נגרום לכך שזה יעבוד. אם לא יבחרו בכך, המשרדים שלנו יקבלו אותם בברכה בשובם וימשיכו להיום מקום העבודה החם שלהם, כאשר נרגיש שהמצב בטוח לחזור".

טוויטר אכן היתה מהחברות הראשונות ליישם את מודל העבודה מהבית, גם לפני משבר הקורונה. החברה העבירה את כל עובדיה למודל הזה כבר מתחילת חודש מרץ, כשלאחריה גם גוגל, מיקרוסופט, אמזון, פייסבוק ואפל כך לפי דיווח של באזפיד ניוז.

ג ג'ק דורסי מייסד מנכ"ל טוויטר | צילום: רויטרס ג

מנהלת משאבי האנוש של החברה, ג'ניפר קריסטי, הסבירה מוקדם יותר החודש שהמעבר למודל החדש הביא לשינוי מגמה רוחבי. "עובדים גילו שהעבודה מהבית מאפשרת להם לפרוח ומנהלים שחשבו שזה מודל שיהיה קשה ליישום גילו פרספקטיבה חדשה. אני לא חושבת שיש דרך חזרה", ציינה קריסטי.

לעומת הגישה החדשה של טוויטר, באפל המצב הפוך כמעט ב-180 מעלות. דיווח של סוכנות בלומברג מסר שהחברה החלה ביישום תכנית חזרה לעבודה במשרדים החל מהשבוע. על פי ההוראות שניתנו לעובדים על ידי המנהלים, המהלך יתבצע בשתי פעימות. הראשונה תכלול חזרה לעבודה של עובדים שלא יכולים לעבוד מביתם או שנגרמו להם בעיות עקב כך. פעימה זו כבר החלה ותמשיך להתבצע עד סוף יוני.

הפעימה השנייה תכלול את שאר העובדים ברוב המטות של החברה ברחבי העולם. לדברי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, העובדים סבלו מהמעבר לעבודה מרחוק והדבר הביא להאטה משמעותית בפיתוח מוצרי חומרה כגון משקפי המציאות המוגברת שלה ומוצרים נוספים. העובדים נאבקו בקבלת גישה למערכות מרחוק, כנראה תוצאה של מדיניות החשאיות המובנית של החברה. אלה שקיבלו את הגישה התלוננו שהם לא תמיד ידעו אילו משימות הם יכולים לבצע מהבית ואיזה לא.

מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, צילום: בלומברג מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג | צילום: בלומברג מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, צילום: בלומברג

בניגוד לאפל, בגוגל ובפייסבוק אמנם גם מחזירים עובדים לעבודה מהמשרדים, אך בצורה הרבה יותר "רכה" ורגועה. בשתי החברות הודיעו השבוע לעובדים שהם יכולים לבחור להמשיך לעבוד מהבית לפחות עד סוף השנה הנוכחית.

תגיות