אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנד מפתיע לדלק: 20 מיליון דולר מאיתקה

דיבידנד מפתיע לדלק: 20 מיליון דולר מאיתקה

הסכום ישמש להקטנת החוב לבנק BNP שיתרתו עומדת על 157 מיליון דולר - ההלוואה ניתנה בזמנו לרכישת נכסי שברון בים הצפוני; הדיבידנד מפתיע, משום שלא ניתן היה לצפות לו בתקופה זו של הקורונה והצניחה במחירי הנפט

20.05.2020, 16:28 | גולן חזני
איתקה, החברה הבת של קבוצת דלק, הודיעה על העברת דיבידנד של 20 מיליון דולר לחברה. דלק דיווחה על כך לפני שעה קלה, ומדובר באירוע חיובי מבחינתה, מאחר שהדיבידנד ישמש להקטנת החוב לבנק BNP שיתרתו עומדת על 157 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ההלוואה ניתנה בזמנו לרכישת נכסי שברון בים הצפוני. במסגרת המגעים למיתווה הביטחונות מול מחזיקי האג"ח, התחייבה דלק לסגור את ההלוואות לבנקים השונים, ולהעביר את השיעבודים בגינם למחזיקי האג"ח. איתקה מהווה את החוליה החלשה בדלק שאמורה להפחית בגינה600 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020.

אסדת קידוח של איתקה בים הצפוני אסדת קידוח של איתקה בים הצפוני אסדת קידוח של איתקה בים הצפוני

הדיבידנד מפתיע, כי למרות שדלק הכניסה לתכנית התזרים שלה דיבידנדים בסך 50 מיליון דולר מאיתקה עד סוף 2020, לא ניתן היה לצפות לדיבידנד בתקופה זו של הקורונה והצניחה במחירי הנפט.

בידי החברה ישנן כעת מסגרות אשראי לא מנוצלות בהיקף של 300 מיליון דולר, כאשר לאחר חודשים בודדים מהשלמת עסקת שברון, הפחיתה איתקה את מסגרת ה-RBL (מסגרת ההלוואה המרכזית של איתקה כנגד הנכס) המנוצלת מ-1.1 מיליארד דולר ל-800 מיליון דולר. איתקה פרעה למעשה כבר 300 מליון דולר מכל המסגרת של 1.1 מיליארד דולר בתוך חמישה חודשים.

עידן וולס, מנכ"ל קבוצת דלק אמר בתגובה: "מדובר בהבעת אמון חשובה של הבנקים המלווים באיתקה, בחוזק הפיננסי שלה ובתזרים שביכולתה לייצר, וזאת גם בסביבת מחירי הנפט הנוכחית. ההודעה מחזקת גם את הנחות התזרים שפרסמה קבוצת דלק לפני מספר שבועות בקשר לדיבידנדים הצפויים מאיתקה במהלך כל שנת 2020 ואת העובדה שאיתקה היא בעלת פוטנציאל להוות מקור תזרימי חשוב עבור קבוצת דלק. ההודעה החשובה של איתקה מהיום מהווה המשך ישיר לפעולות החשובות שהקבוצה מקדמת במהלך השבועות האחרונים כחלק מאסטרטגיית היציאה שלה מהמשבר בשוקי האנרגיה העולמיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות